У Львові до військово-історичного музею в Будинку офіцерів передали прапор, який протягом шести місяців передавали з рук в руки по бригадах ЗСУ. На ньому є підписи не лише військових, а й медиків, волонтерів, капеланів, благодійників, зірок шоу-бізнесу. Не зневажали взяти його в руки і громадські діячі, а також вчителі та школярі, які також залишили підписи. За цей час на прапорі з'явилися тисячі автографів.
– Прапор був на позиціях понад 30 бригад ЗСУ, а влітку його піднімали на найвищу точку України – гору Говерлу, – повідомляють у прес-службі Львівської обласної ради. – Також на ньому є підписи Головнокомандувача Збройних Сил України генерала Валерія Залужного.
Цьому проекту його організатори дали назву «Найцінніший прапор України».
– Ми розділили блакитне та жовте полотнище прапора: блакитне передавалося за позиціями наших бригад ЗСУ, а другу частину підписували діти 50 різних навчальних закладів Львівщини, – розповідає ініціатор проекту Ірина Климович. – Усі зібрані кошти, а це 1 мільйон гривень, ми передали військовим.
Заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод зазначив, що він вірить, що цей прапор майорить не лише над Говерлою, а й на Ай-Петрі в Криму та у відбудованому Маріуполі.
Прапор продавати не будуть – його виставлять у музеї в Будинку офіцерів, щоб кожен охочий міг подивитися. На ньому ще залишається місце, і хто захоче, також зможе залишити свій підпис – за пожертву для ЗСУ. Також 40-метровий прапор із підписами дітей та військових готуються внести до Книги рекордів.
Нагадаємо, львівський центр «Незламні матусі» номінували на найпрестижнішу архітектурну премію ЄС.