Про це він розповів у програмі «Діалоги з Максимом Ялі».
За словами гостя програми, сьогодні є 3 проблеми або радше навіть питання щодо працевлаштування українців за кордоном. Як він розповідає, 82-85% біженців - це жінки з дітьми, навіть не тільки, бо виїжджали і мами, і діти, і бабусі, вивозили тих, кого могли вивезти, навіть інвалідів та тих, хто потребує догляду. До того ж, додає експерт, зараз приїжджають ті, хто перебуває у безпосередній безпеці в Україні, вони приїжджають до своїх рідних та близьких.
«Це перше питання, їх не кинеш. Друге питання – це незнання мови. Третє питання – буває й таке, що не за чином працювати руками», - пояснює Олександр Вербицький.
Як він розповідає, виходячи з практики спілкування та роботи, наші люди займають уже зараз посади середнього управлінського персоналу. Причому це ті, додає експерт, хто перебувають у процесі інтеграції, тобто не мають мовних сертифікатів, мають на увазі B2 або С1, вони ж мають, припустимо, В1, А2. За словами гостя програми, це наші люди, які працюють на кухні чи у сфері соціальної допомоги, тобто у будинках для людей похилого віку, у готелях, у сфері клінінгу, хоча хтось і скаже, що це не кваліфіковано, а може, скажуть щось ще гірше.
«У Німеччині німці кажуть так: «Я знімаю капелюх». Німці так і кажуть: «Я знімаю мій капелюх перед тими українцями, які одразу пішли на роботу». Не тому, що німці хочуть бачити всіх українців, щоб вони прибирали та пахали, ні, не з цієї причини. А тому, що інтеграція сама собою через роботу відбувається швидше», - розповідає Олександр Вербицький.