У Європарламенті пропонують передати Україні конфісковану в Лівії бронетехніку: що відомо
У Європарламенті пропонують передати Україні конфісковану в Лівії бронетехніку: що відомо

У Європарламенті пропонують передати Україні конфісковану в Лівії бронетехніку: що відомо

Депутати Європейського парламенту пропонують передати Україні військову техніку, яку торік конфіскували біля берегів Лівії. Йдеться про 146 бронемашин.

Про це пише авторитетне американське видання Politico. "Депутати Європарламенту хочуть знайти практичне застосування 146 бронемашин, конфіскованих торік у ході двох операцій військово-морської місії ЄС IRINI у рамках зусиль щодо забезпечення дотримання ембарго ООН на постачання зброї до Лівії", – пише видання.

Зазначається, що члени Європарламенту чинитимуть тиск на країни Євросоюзу, щоб ті відправили до Києва захоплену військову техніку.

Зокрема, голландський депутат-ліберал Барт Гротуїс очолює цю ініціативу та попросив членів Європарламенту підписати листа до закінчення роботи у четвер.

"Ми закликаємо вас передати Україні захоплені під час операції IRINI автомобілі та аналогічну військову техніку чи боєприпаси з цієї чи інших операцій ЄС", – йдеться у листі.

Крім того, Гротуїс розповів, що розмовляв із двома послами ЄС, які "обидва були сповнені ентузіазму і сказали, що це було дуже креативно", але відмовився розкрити, які саме країни ЄС у цьому беруть участь.

У п'ятницю лист Гротуїса буде розісланий державам-членам Комітету Ради з політики та безпеки (PSC), який керує безпековою політикою, та Європейського комітету сприяння миру, який керує позабюджетним фінансуванням ЄС, що надається Україні.

У виданні додали, що , оскільки США планують відправити боєприпаси, конфісковані в Ірані, в Україну, голландський законодавець бачить можливість для Європи зробити те саме.

"Оскільки США це роблять, то чому ми не можемо? Вся справа в політичній волі. Лівія активно лобіює в ООН повернення цих бойових машин до Лівії, і я думаю, що це найгірше з можливих рішень", – сказав він.

Як повідомляв OBOZ.UA, Україна після набуття повноцінного членства в Євросоюзі протягом семи років отримає близько 186 млрд євро. Йдеться про фінансову допомогу, яку ЄС надає членам союзу.

Раніше Європарламент дав згоду на 50 млрд євро для України. За таку пропозицію Європейської комісії виступили 393 євродепутати, проти проголосували 192, а 92 – утрималися, повідомила прес-служба Європарламенту. Остаточне рішення має ухвалити Рада ЄС.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader