Угорщина стає проблемою для ЄС, яку необхідно вирішити — прем’єрка Естонії
Угорщина стає проблемою для ЄС, яку необхідно вирішити — прем’єрка Естонії

Угорщина стає проблемою для ЄС, яку необхідно вирішити — прем’єрка Естонії

Після численних блокувань фіндопомоги Україні та зустріч Віктора Орбана з Путіним у ЄС почали відверто говорити про проблеми в порозумінні з Угорщиною.

Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила, що Угорщина стає проблемою для Євросоюзу.

Про це вона сказала перед зустріччю лідерів ЄС у Брюсселі 26 жовтня, пише The Guardian.

"Це стає проблемою, яку ми повинні вирішити. У нас і раніше були розбіжності в думках, і нам вдавалося зберігати єдність, але щодо Угорщини це стає дедалі складніше", – сказала Каллас.

За словами глави естонського уряду, у ЄС немає потужного інструменту для протидії тому, що робить Угорщина. Сама ж Каллас здивована тим, що Угорщина продовжує дотримуватися поглядів, протилежних до більшості країн-членів Союзу, а також залишається поза межами Єврозони, незважаючи на високу інфляцію.

"Угорщина потребує ЄС", – додала Каллас.

Позиція Угорщини щодо України

Угорщина вже не раз накладала вето на виділення 500 мільйонів євро для військової допомоги Україні. Все через те, що Україна внесла до списку "спонсорів війни" угорський OTP Bank. Установа продовжує працювати в Росії та так званих "ДНР" т а "ЛНР". 

Однак Угорщині така відповідь України не сподобалася і вона вирішила скористатися своїм правом блокування фінансової допомоги Україні. У країні заявили, що їм "буде дуже важко" домовитись із ЄС про нові санкції проти Росії. Також країна пригрозила блокуванням нових траншів із Європейського фонду миру, заявивши, що "доки OTP Bank не буде вилучено зі списку, Угорщина не братиме участі в подальшому фінансуванні ЄС для передачі озброєнь Україні".

Згодом Україна таки пішла Угорщині на поступки і вилучила OTP Bank з переліку установ, що мають співробітництво з Росією. Щоправда і це не змусило Будапешт відкликати своє блокування.

Пізніше з'явилася нова вимога перед Україною — дати юридичні гарантії, що банк більше не включатимуть до списку спонсорів війни.

  • Коли Україна почне переговори про вступ до ЄС: прогноз Стефанішиної
  • Скандальна заява Орбана про Євросоюз: у Брюсселі “другові Путіна” зробили тонкий натяк
  • Вступ України до ЄС: в Європі є бажання розширити блок до 2030 року, але є умови
Джерело матеріала
loader
loader