Майк Джонсон вніс до Конгресу пакет допомоги Ізраїлю: без допомоги Україні
Майк Джонсон вніс до Конгресу пакет допомоги Ізраїлю: без допомоги Україні

Майк Джонсон вніс до Конгресу пакет допомоги Ізраїлю: без допомоги Україні

Новий спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон запропонував пакет допомоги для Ізраїлю 14,3 мільярда доларів. Він уже вніс відповідний законопроєкт до Конгресу, документ планують розглянути цього тижня.

Про допомогу Україні в цьому законопроєкті не йдеться, адже республіканець Джонсон виступає за розділення пакетів підтримки для двох країн. Водночас лідер республіканців у Сенаті США Мітч Макконнелл вважає, що допомогу Києву та Єрусалиму треба виділити в межах єдиного пакета. Про це пишуть Politico та CNN.

"Думайте про це як про вісь зла: Китай, Росія та Іран. Тож це не лише тест для України. Це тест для Сполучених Штатів і для вільного світу. І шлях до більшої безпеки для всіх нас простий: допомогти Україні виграти війну", – сказав Макконнелл.

Такі різні позиції Джонсона й Макконнелла свідчать про розбіжності серед найвищого керівництва Республіканської партії щодо підтримки України. Також цей документ авторства Джонсона вже викликав засудження з боку лідера демократів у Сенаті Чака Шумера.

"Ми вважаємо, наша Демократична партія, що ми маємо займатися всім цим разом: Ізраїль, Україна, південна частина Тихого океану тощо. І очевидно, що подібна ініціатива значно ускладнює прийняття", – заявив Шумер.

І Макконнелл, і Шумер віддають перевагу пропозиції президента США Джо Байдена об'єднати допомогу Україні та Ізраїлю в один пакет на 106 мільярдів доларів.

Що відомо про законопроєкт

13-сторінковий законопроєкт є першим великим законодавчим актом Джонсона, який виноситься на розгляд Палати представників, окрім нещодавньої резолюції, яка підтримує прагнення Ізраїлю перемогти ХАМАС.

Пропозиція спікера Палати представників передбачає виділення Пентагоном 4 мільярдів доларів для передачі Ізраїлю двох систем протиракетної оборони Iron Dome і David's Sling для захисту від ракетних атак. Пакет також включає 4,4 мільярда доларів для Пентагону на заміну запасів зброї та обладнання, надісланих Ізраїлю, а також на відшкодування військовим за навчання та інші послуги. Інші 3,5 мільярда доларів підуть Держдепартаменту на іноземне військове фінансування, щоб допомогти озброїти Ізраїль.

Відповідно до законопроєкту, 4,4 мільярда доларів Пентагон має широко використати для допомоги Ізраїлю до вересня наступного року. Військові можуть використати ці гроші для поповнення запасів зброї та компенсації витрат на навчання.

"Це додає 801,4 мільйона доларів для армії на боєприпаси, 10 мільйонів доларів для ВМС на озброєння, 38,6 мільйона доларів для ВПС на закупівлю ракет – на додаток до 4 мільярдів доларів на Iron Dome та David's Sling, дві системи протиракетної оборони та 1,2 мільярда доларів, які підуть на дослідження та розробки Iron Beam, ізраїльського лазерного проєкту протиповітряної оборони", – сказано в повідомленні.

Спікер пропонує оплатити допомогу Ізраїлю за рахунок скорочення фінансування Служби внутрішніх доходів (IRS). Саме за це (крім його вузької спрямованості) дехто з конгресменів критикує цей законопроєкт.

"Цілком можливо, що законопроєкт про допомогу лише Ізраїлю без скорочення витрат міг би знайти відгук у більшої кількості сенаторів-демократів з огляду на труднощі розробки версії, що включає Україну, та політичну необхідність з обох боків підтримати Ізраїль. Але тільки-но план Джонсона з'явився, керівництво демократів без вагань відхилило його", – пише Politico.

Нагадаємо, що раніше Майк Джонсон заявив, що допомогу Штатів Україні та Ізраїлю розділять. Рішення ухвалюватиметься двома різними законопроєктами, а не одним, як передбачалося раніше.

Як повідомляв OBOZ.UA, 20 жовтня президент США Джо Байден запросив у Конгресу 106 млрд доларів для допомоги Україні та Ізраїлю. З них – 61,3 млрд доларів мають бути спрямовані на допомогу Силам оборони України для боротьби із вторгненням Росії.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader