/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F5c72e7ec0e817d334e5fa6fe296ccb5c.jpg)
Усередині Землі можуть бути шматки іншої планети
Йдеться про гіпотетичну давню планету Тейя, яка могла врізатися в Землю на старті формування Сонячної системи.
Є теорія, що з уламків Тейї сформувався наш Місяць. Наразі вчені стверджують, що частини цієї планети могли залишитися в мантії Землі.
Ще в 80-х дослідники з'ясували, що в глибинах Землі знаходяться два гігантські континенти завдовжки кілька тисяч кілометрів кожен. Ці ділянки назвали великими областями з низькою швидкістю зсуву (LLSVP, Large low-shear-velocity provinces), після чого почали висувати гіпотези про їх освіту.
Наразі вчені з Каліфорнійського технічного інституту провели моделювання та припустили, що ці об'єкти можуть бути фрагментами Тейї, які поринули у надра розправленої Землі.
Чому вони не розплавилися? Вчення припускають, що тоді нижній мантійний шар Землі був досить гарячим. Через це фрагменти не змішалися з мантією, а кристалізувалися.

