Штучний інтелект може порівнятися з інтелектом людини не через декілька десятиліть, як вважалося раніше, а протягом восьми років. Новий прогноз ґрунтується на аналізі нинішніх досягнень, представлених лідерами в ШІ-індустрії.
Так вважає Бен Герцель, генеральний директор компанії SingularityNET, яка займається розробкою технологій штучного інтелекту та блокчейну. Як повідомляє Decrypt, Герцель має ступінь доктора математики та є визнаним експертом з питань загального штучного інтелекту (AGI).
"Наразі моя оцінка – від трьох до восьми років. Причина частково полягає в тому, що такі великі мовні моделі, як Llama2 від Meta та GPT-4 від OpenAI, стали справжнім проривом. Ці системи значно збільшили ентузіазм у світі щодо AGI. Якщо виділити на це ще більше ресурсів та людського запалу, поринути у розробку AGI захоче ще більше розумної молоді", – відповів Герцель на питання про сингулярність ШІ.
Термін "технологічна сингулярність" з'явився в 1983 році. Він означає гіпотетичну точку в майбутньому, в якій потужність комп'ютерних програм перевищить обчислювальну потужність людського мозку, що призведе до неконтрольованого та незворотного технологічного зростання, а також глобальних непередбачених змін людської цивілізації.
Одним із факторів, що стимулюють розвиток ШІ, Герцель назвав невгамовність людства, яка є двигуном прогресу з початку часів. Хоча деякі розробники цієї технології відштовхуються і від своїх мотивів.
"Спочатку питання розвитку ШІ частково підігрівалося цікавістю. Але не обійшлося і без військових – ІІ фінансується американськими військовими з 50-х років. Тому спочатку була національна безпека, але тепер ця причина – заробіток грошей компаніями", – додав дослідник.
Загальний штучний інтелект – це розробка, здатна сприймати навколишній світ над заздалегідь заданому діапазоні (як вузький ШІ), а цілому, тобто як людина. Потенціал такої машини до виконання широкого спектра робіт можна порівняти з людським.
Як уже повідомляв OBOZ.UA, найбільші економіки світу, включаючи Велику Британію, США, ЄС та Китай, підписали декларацію, в якій назвали штучний інтелект загрозою катастрофічного рівня. У зв'язку з цим країни домовилися разом працювати над дослідженнями у сфері безпеки ІІ.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!