Православна церква України 1 вересня 2023 року перейшла на новоюліанський календар, тому дати всіх неперехідних свят змістилися на 13 днів раніше. Відповідно відзначати велике свято Собор Архістратига Михайла, яке ще називають у народі Михайлів день, будуть 8 листопада.
OBOZ.UA дізнався, яких традицій дотримуються віряни у цей день та що заборонено робити. Новий календар святкування передбачає також, що день іменин всіх тих, хто має ім'я Михайло змістився на 8 листопада.
У це свято люди обов'язково відвідують церкву та моляться за захист та здоров'я рідних перед іконою Михаїла – головного архангела та воєначальника небесного війська. За церковними переказами, саме він очолив ангелів під час битви з Люцифером та усіма занепалими духами.
Наші предки вірили, що цього дня потрібно займатися благодійністю та допомагати нужденним. Також варто вирішити всі суперечки з родиною та налагодити стосунки з родичами.
У давнину це свято називали Михайлівськими відлигами і влаштовували пишні застілля. До цього дня вже всі сільськогосподарські роботи були закінчені, тому люди могли по-справжньому відпочити.
Господині випікали хліб, пироги та готували м'ясні страви, гостей пригощали пивом та медовухою. Згідно з народним повір'ям, чим більше в домі гостей, тим заможнішим буде рік.
На Михайлів день заборонено:
- займатися важкою роботою;
- робити послугу в корисливих цілях;
- користуватися гострими предметами та що-небудь різати ножем, щоб не накликати "гнів" святого;
- відмовляти у допомозі;
- мити голову, тому що можна "змити" розум;
- сваритися, лихословити, засуджувати людей, обмовляти, заздрити, бажати іншим зла;
- викидати їжу після застілля.
Раніше OBOZ.UA публікувавцерковний календар на листопад 2023 року, який допоможе дізнатися нові дати свят.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.