WSJ: Росія намагається викупити назад свою зброю у Єгипту, Білорусі та інших клієнтів
WSJ: Росія намагається викупити назад свою зброю у Єгипту, Білорусі та інших клієнтів

WSJ: Росія намагається викупити назад свою зброю у Єгипту, Білорусі та інших клієнтів

WSJ: Росія намагається викупити назад свою зброю у Єгипту, Білорусі та інших клієнтів

Москва звернулася до Єгипту, Бразилії, Пакистану і Білорусі з проханням про постачання критично важливих двигунів для гелікоптерів

Росія намагається отримати частини оборонних систем, які вона експортувала до таких країн, як Пакистан, Єгипет, Білорусь і Бразилія, намагаючись поповнити величезні запаси зброї, які витрачається на війні в Україні, повідомляє The Wall Street Journal. Викуп озброєнь відбувається на тлі значних втрат росіян на полі бою та заяв Головного управління розвідки Міноборони України, що Росія без особливих проблем може воювати до 2025-2026 року.   

WSJ повідомляє, що у квітні 2022 року делегація російських чиновників, яка відвідала Каїр, попросила президента Єгипту Абдель Фаттаха аль-Сісі повернути понад сотню двигунів з російських вертольотів, розповіли три обізнані людини. Сісі погодився, і поставки близько 150 двигунів, ймовірно, почнуться у грудні, кажуть ці люди. Переговори у Каїрі були частиною більш широких спроб Росії звернутися за допомогою до своїх давніх клієнтів, які десятиліттями купували російські літаки, ракети і системи протиповітряної оборони, що зробило Москву другим за величиною експортером озброєнь у світі. 

Видання зазначає, що протягом року Росія вела переговори з офіційними особами з Пакистану, Білорусі та Бразилії, намагаючись придбати двигуни для російських ударних і транспортних вертольотів, які її війська втратили від української оборони на початку війни, розповів один з цих людей, колишній офіцер російської розвідки.

«Росія десятиліттями будувала свою торгівлю зброєю. Тепер вони таємно повертаються до своїх клієнтів, намагаючись викупити те, що вони їм продали», – цитує WSJ людину, обізнану з цими викупами.

Потреба Росії в озброєннях також вплинула на її експорт, що в деяких випадках призвело до зриву угод, особливо щодо систем озброєнь для сухопутних військ. Минулого року російський експорт озброєнь, ймовірно, сягнув лише 8 мільярдів доларів, що майже вдвічі менше, ніж у 2021 році, коли він становив 14,5 мільярда доларів.

Росія також попросила Пакистан повернути їй щонайменше чотири двигуни від вертольотів Мі-35М, які вона раніше продала. Москва звернулася до Бразилії з проханням викупити 12 двигунів від військових вертольотів Мі-35М, які Бразилія вивела з експлуатації минулого року. Білорусь, один з найвірніших союзників Росії, продала шість двигунів для важких транспортних вертольотів Мі-26 назад до Москви, повідомило джерело. 

Нагадаємо, 17 жовтня ЗСУ ударили ракетами ATACMS із касетною бойовою частиною по аеродромах в окупованих Бердянську та Луганську – в результаті були знищені щонайменше дев'ятьросійських бойових вертольотів у Бердянську та п'ять у Луганську. Після цих подій Росія перекинула вертольоти подалі від лінії фронту. 

Джерело матеріала
loader
loader