До закінчення 2023 року Україна отримає ще дві системи протиповітряної оборони IRIS-Т від Німеччини. Ці системи будуть використовуватися для захисту цивільної та енергетичної інфраструктури від можливих російських атак взимку.
Про це повідомив посол Німеччини в Україні Мартін Єґер під час спеціального заходу NV "Формула успіху України" 11 листопада. Посол підкреслив, що німецька підтримка для України, зокрема в галузі протиповітряної оборони, включає постачання систем, таких як Gepard, IRIS-Т та Patriot.
"Ми дуже раді, що змогли до цього долучитися, і зараз ми дивимося на найближче майбутнє, а саме на зиму. Ми будемо надавати додаткові системи ППО, тут будуть і Patriot, і IRIS-Т", – сказав Єґер.
Він відзначив, що наразі в Україні вже діють три системи IRIS-Т, і до кінця цього року планується розгорнути п'ять. Посол вважає, що це буде ефективним засобом забезпечення вищого рівня безпеки українських міст від можливих російських атак.
Єґер підкреслив, що Німеччина також активно сприяє підтримці енергетичних спроможностей України.
"Ми вважаємо дуже важливим, щоб ця зима пройшла без відключень", - наголосив він.
Характеристики системи ППО IRIS-T SLM
IRIS-T SLM – це зенітний ракетний комплекс середнього радіуса дії для протиповітряної оборони та протиракетної оборони, розроблений німецькою компанією Diehl Defence. Це найсучасніша система протиповітряної оборони Німеччини, яка призначена для ліквідації літаків, вертольотів, безпілотних літальних апаратів, крилатих і балістичних ракет.
Система складається з трьох основних компонентів: пускової установки на шасі вантажівки MAN SX 45 (8x8) з місцем для восьми ракет, радіолокаційної установки та керуючого блоку. Пускові установки можуть транспортуватися як на гусеничних платформах, так і на вантажівках (не обов'язково тих, що постачаються виробником). Крім того, система може отримувати дані як від власних радарів, так і від інших радіолокаційних систем.
IRIS-T SLM має покращену версію зенітних керованих ракет IRIS-T, які можуть атакувати об'єкти на відстані до 40 кілометрів і на висоті до 20 кілометрів. Завдяки твердопаливному двигуну з керованим вектором тяги, ці ракети мають високу маневрованість.
Інфрачервона головка самонаведення забезпечує високий рівень захисту від пасивних і активних систем протидії, використовуючи метод наведення на тепло. Ракета може розрізняти реальні цілі від теплових пасток завдяки "розумній" системі самонаведення, яка може порівнювати зображення зі своєї пам'яті. Це дозволяє ракеті виявляти справжню ціль.
Ще однією суттєвою перевагою є можливість системи одночасно знищувати кілька цілей. Заповнені всі три пускові установки системи, які містять 24 ракети, теоретично забезпечують здатність атакувати 24 цілі одночасно. Зенітний ракетний комплекс може "прикривати" площу 196 тис. квадратних кілометрів або смугу довжиною 175 км.
Як повідомляв OBOZ.UA, у наступнім році Німеччина планує подвоїти військову допомогу Україні. У Бундестазі вдалося досягти згоди щодо того, що військову допомогу Україні потрібно збільшити до 8 млрд євро (8,5 млрд доларів) у 2024 році. Оборонні витрати Німеччини мають затвердити на рівні 2,1% валового внутрішнього продукту. Це перевищує показник у 2%, якого обіцяли досягти всі держави НАТО.
Раніше міністр оборони ФРН Борис Пісторіус заявив, що світу слід бути готовим до війни в Європі. Це може статися на тлі загострення на Близькому Сході та повномасштабних бойових дій, які РФ другий рік веде проти України.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!