У музеї Шевченка завішали фотографії з обстрілами Маріуполя через йогу
У музеї Шевченка завішали фотографії з обстрілами Маріуполя через йогу

У музеї Шевченка завішали фотографії з обстрілами Маріуполя через йогу

Директор музею не поділяє обурення людей

У Києві Національний музей Тараса Шевченка дозволив спортклубу Smartass зайнятися йогою у тому залі, де проходила виставка World Press Photo 2023 зі світлинами обстрілу Маріуполя. Фотографії війни завішали, щоб провести заняття.

Джерело: Facebook журналістка Крістіни Бердинських та фотографа Євгена Малолєтки, коментар Дмитра Стуса для "УП", коментар організаторів виставки World Press Photo 2023 для Суспільне Культура, сторінка в інстаграмі спортклубу Smartass.

Подробиці: Заняття з йоги відбулося 19 листопада, написала у своєму фейсбуці журналістка Крістіна Бердинських. До цього музей зробив анонс в Instagram про захід, але через негативну реакцію людей згодом той анонс видалили. Але йогу не скасували, а перенесли на неробочі часи експозиції. Організатори тренування закрили світлини війни, серед яких були й роботи українського фотографа та лауреата премії World Press Photo 2023 Євгена Малолєтки. У своїх соцмережах він написав, що музей та спортклуб "чхати хотіли на загиблих та їхні родини". Він розповів, що спершу музей хотів зняти світлини, проте організатори виставки World Press Photo заборонили це робити. Тому вони просто завішали їх.

У музеї Шевченка завішали фотографії з обстрілами Маріуполя через йогу - Фото 1

Фото Євгена Малолєтки

Директор музею Шевченка Дмитро Стус сказав, що не згоден з обуренням людей. Та спитав: "А що, люди, які тут живуть, не можуть мати право на релакс?" А також звинуватив організаторів виставки World Press Photo у "роздмухуванні скандалу", адже їх попереджали що у закладі будуть проходити свої заходи. До того ж, вони самі порушили багато умов договору, сказав Стус. Зокрема пошкодили стіни двостороннім скотчем, на які кріпили світлини.

У World Press Photo кажуть, що просили керівників музею пояснити ситуацію та перенести йогу на інші дати, але не зустріли розуміння. Вони стверджують, що музей відмовив, адже йогу запланували у неробочий час експозиції. А ось спортивний клуб вибачився у своїх соцмережах. Вони пояснили, що коли планували захід, там мала бути інша експозиція, проте її замінили на виставку з фото війни. А також запевнили, що розуміють контекст, у якому живе країна, тож проводять благодійні заняття. Заняття з йоги теж було благодійним. На потреби музею вдалося зібрати 11 тисяч гривень.

Джерело матеріала
loader
loader