У Криму росіяни створюють списки «неблагонадійних» та шукають підпільників
У Криму росіяни створюють списки «неблагонадійних» та шукають підпільників

У Криму росіяни створюють списки «неблагонадійних» та шукають підпільників

У Криму росіяни створюють списки «неблагонадійних» та шукають підпільників

Окупанти чинять більший тиск на жителів півострова.

На території тимчасово окупованого Криму росіяни формують списки «неблагонадійних» громадян, а також активно шукають представників українського підпілля, особливо серед кримських татар. Зокрема ворог моніторить соціальні мережі та заохочує доноси.

За інформацією Центру національного спротиву, окупанти набирають більше працівників у так званий «Центр із протидії екстремізму МВС по Республіці Крим» (Центр «Э»), залучаючи колаборантів.

Центр моніторить соціальні мережі, Telegram-канали, блоги, форуми з метою знайти «неблагонадійних людей», щоб занести їх у спеціалізовану базу «екстремістів». Також його співробітники проводять спецперевірку кандидатів на посади в окупаційних адміністраціях та об’єктах критичної інфраструктури. Водночас разом із «Роскомнадзором» працівники центру блокують ресурси, які публікують невигідну Кремлю інформацію.

«Підставою для потрапляння у цей список можуть бути коментарі чи навіть реакції під дописами, що критикують російську агресію чи висловлюють проукраїнську позицію», - зазначили у ЦНС.

Як вказує Центр нацспротиву, окупанти уже внесли до своєї бази дані про близько 7 тисяч людей, серед яких більше тисячі є представниками корінного кримськотатарського народу.

Окрім того, після серія успішних атак Сил оборони України по військових об’єктах та критичній інфраструктурі півострова, росіяни активніше почали шукати підпільників. За інформацією ЦНС, загарбники оцінюють протестний потенціал Криму у 30 тисяч людей.

«Під егідою ФСБ росіяни створили мережу ресурсів для доносів. Спецслужби заохочують знаходити й викривати «порушників», тож на півострові запанувала атмосфера 1937 року. Добровільні донощики готові здати сусідів за будь-яку комбінацію жовто-синіх барв чи прослуховування української музики», - зауважили у ЦНС.

Там додали, що під підозрою ворога можуть опинитися мешканці Криму, котрі мають родичів на території вільної України, а також колишні військові та силовики чи посадовці.

«У системі тотальної недовіри ворог може розгорнути репресивну систему навіть проти тих, хто сприяв становленню його влади під час та після вторгнення. Окремо ворог виділяє кримськотатарську спільноту. Подібно до того як за сталінських часів окупант визначає усю національну спільноту як «народ-зрадник» та постійно робить рейди у районах компактного проживання корінного народу Криму», - підсумували в ЦНС.

Нагадаємо, міський голова Мелітополя Іван Федоров говорив, що росіяни на окупованих територіях посилили перевірки місцевого населення. Зокрема нещодавно ворожий патруль перевіряв у чоловіків в авто не документи, а можливість сказати слово «паляниця».

Джерело матеріала
loader
loader