Північна Корея відмовилася відновити діалог із США
Впливова сестра північнокорейського лідера Кім Йо Чжон у четвер, 30 листопада, заявила, що КНДР виключає можливість відновлення діалогу зі Сполученими Штатами на тлі зростання напруженості після запуску супутника-шпигуна. Про це повідомляє Yonhap.
Представниця США в ООН Лінда Томас-Грінфілд повідомляла, що Вашингтон продовжує закликати Пхеньян до діалогу на будь-які теми без попередніх умов, і що саме Північна Корея "повинна зробити цей вибір", а також “обрати час і тему".
Південна Корея і США засудили запуск супутника-шпигуна КНДР як порушення резолюцій Ради Безпеки ООН, які забороняють Північній Кореї будь-яке використання технології балістичних ракет. Але Північна Корея назвала запуск супутника "законною" реалізацією свого права на самооборону.
"Суверенітет незалежної держави ніколи не може бути пунктом порядку денного переговорів, і тому КНДР ніколи не сидітиме віч-на-віч із США з цією метою", - заявила Кім Йо Чжон.
Кім Йо Чжон, яка також є заступницею глави департаменту ЦК Трудової партії КНДР, додала, що Північна Корея продовжить реалізовувати свої суверенні права, ймовірно, маючи на увазі запуск ще кількох супутників протягом короткого проміжку часу.
Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин провів три зустрічі з колишнім президентом Штатів Дональдом Трампом, але переговори про денуклеаризацію залишаються в глухому куті.
Нещодавно Північна Корея заявила, що її супутник сфотографував Білий дім, Пентагон, військово-морську станцію Норфолк, суднобудівний завод Ньюпорт-Ньюс і аеродром у Вірджинії - очевидно, демонструючи, що вона почала використовувати супутник для моніторингу ключових американських об'єктів.
Але з'явився скептицизм щодо того, чи будуть ці фотографії достатньо якісними, щоб сприяти військовим операціям, зважаючи на те, що КНДР, можливо, не змогла придбати камеру з високою роздільною здатністю.
Північна Корея запустила супутник Malligyong-1 21 листопада після двох невдалих спроб у травні і серпні. Сеул вважає, що КНДР отримала допомогу від РФ у запуску супутника, в обмін на передачу Росії зброї для війни проти України.