У міністерстві оборони США заявили, що військова допомога Україні, яку Вашингтон надає державі після повномасштабного вторгнення Росії, зміцнила національну оборонно-промислову базу Штатів. На такому рівні американська оборонна промисловість не була десятиліттями.
Про це повідомили на сайті Пентагону у середу, 29 листопада. Як ідеться у повідомленні, галузеві партнери в DIB (Рада оборонних інновацій) активізувалися, виробляючи обладнання та надаючи можливості, необхідні для підтримки зобов'язань країни.
Як зазначили у відомстві, коли потенціал вилучається з існуючих арсеналів США, його необхідно замінити, щоб гарантувати, що військові підрозділи США підтримують власну готовність. Станом на середину листопада відомство виділило майже $17 млрд на закупівлю заміни обладнання, яке було відправлено в Україну зі складів США.
Міноборони, як зазначається, виділило близько $3,3 млрд у 18 штатах, щоб допомогти оборонним підрядникам розширити виробничі лінії, а також створити нові. Підрядники виготовляють, серед іншого, 155 мм артилерійські снаряди, керовані реактивні системи залпового вогню, а також ракети Stinger і Javelin.
Також Пентагон виділив понад $10 млрд на створення нового обладнання та заміни того, що було відправлено за кордон (зокрема в Україну).
Загалом відомство замовило обладнання на суму понад $27 млрд у постачальників у 37 штатах.
"В усіх відношеннях реакція нашої промислової бази США на задоволення оборонних потреб України була справді історичною. Це загальнонаціональна робота, яка охоплює весь спектр наших ланцюжків поставок майже у всіх галузях можливостей", – сказав Вільям Лаплант, заступник міністра оборони із закупівель та забезпечення.
Як повідомляв OBOZ.UA, деякі штати отримали багатомільярдну вигоду із суми, витраченої США на озброєння України. Білий дім робив такі інвестиції, щоб заручитися підтримкою республіканців, які, попри все, проголосували проти допомоги Києву.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!