У Харкові спіймали шахрая, який видавав себе за співробітника Служби безпеки України. Він вимагав гроші у дружини загиблого українського воїна, переконуючи її, що захисник нібито живий і він "включить його у списки на обмін".
За таку "послугу" злочинець просив 10 тисяч доларів. Про затримання мешканця Харкова пресслужба СБУ повідомила на офіційному сайті вранці 1 грудня.
Зловмисник дізнався, що військовослужбовець загинув у сірій зоні, тому його тіло ще не передали близьким. Шахрай почав видавати себе за співробітника СБУ й переконувати жінку, мовляв, її чоловік перебуває в російському полоні.
"За грошову винагороду фігурант обіцяв їй своє сприяння у поверненні військового додому. Для вирішення цього питання зловмисник "гарантував" своїй жертві, що внесе прізвище нібито полоненого воїна до списку на "першочерговий" обмін", – розповіло відомство.
Шахрая затримали його при отриманні грошей від потерпілої. Під час обшуку в нього вилучили мобільний телефон із доказами злочину.
Зловмиснику офіційно оголосили про підозру за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Сторона звинувачення наполягатиме, щоб суд у якості запобіжного заходу обрав утримання під вартою.
За скоєне харків'янину загрожує вісім років за ґратами. "Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину", – додали в СБУ.
Як писав OBOZ.UA:
– Раніше Служба безпеки викрила ще чотири схеми, за допомогою яких ухилянти виїжджали закордон. У Кропивницькому затримали чиновника одного з підрозділів ДСНС, а в Києві – 48-річного мешканця столиці, який придбав транспортне підприємство й оформив його на підставну особу. Слідчі дії проводились також у Тернопільській, Закарпатській і Чернівецькій областях.
– В Одесі СБУ спіймала 35-річного "блогера", який зняв роботу української ППО під час дронової атаки російських військ на облцентр 5 листопада. Відео з чіткою прив'язкою до місцевості зловмисник опублікував на своїй сторінці в TikTok, вказавши точний час зйомки. Тепер йому загрожує вісім років ув'язнення.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!