Україна та Польща напрацювали низку компромісів для вирішення ситуації на кордоні – посол Зварич
Представники урядів України та Польщі знайшли певні точки дотику й компроміси, аби протестувальники з польського боку припинили блокувати кордон, заявив у коментарі «Укрінформу» посол України в Польщі Василь Зварич.
«Ми продовжуємо переговори з польським урядом, знайшли певні точки дотику й компроміси. І дуже сподіваємося, що для протестувальників цих пропозицій, які ми разом з польським урядом напрацювали, буде достатньо, аби припинити протест», - заявив Зварич.
Посол зазначив, що кожний день протесту завдає величезних збитків не тільки українській економіці, а й Польщі та інших країн, та додав, що «немає жодних підстав, аби акції з обмеженням руху на кордоні тривали».
«Ми можемо всі питання, які турбують польських протестувальників, вирішувати за столом переговорів. Але хочемо бачити добру волю і з їхнього боку, щоб питання врегулювати, а не ще більше загострювати», - підкреслив Зварич.
Посол нагадав, що вимоги, які ставлять польські протестувальники, є компетенцією ЄС, тож обговорювати це треба разом із Брюсселем.
«Але поки триває російська агресія, ми не можемо самі собі повернути ці дозволи, оскільки це ще більше вдарить по економіці України. А в умовах війни надходження до бюджету є вкрай необхідним для зміцнення обороноздатності Української держави», - зазначив він.
Посол додав, що сподівається, що протестувальники з розумінням поставляться до вже напрацьованих з польським урядом рішень, а питання пропуску на кордоні буде вирішено комплексно, шляхом розширення інфраструктури.
«Те, що повномасштабно запрацює ПП «Угринів - Долгобичув» буде позитивним моментом в комплексному врегулюванні цієї проблеми», - резюмував Зварич.
Нагадаємо, з ночі 4 грудня з України до Польщі мав розпочатись пропуск великовагових транспортних засобів загальною дозволеною масою понад 7,5 тонн (крім порожніх неочищених цистерн) через пункт «Угринів - Долгобичув». Як зазначили в Мінінфраструктури, відкриття цього ПП є першим пунктом з переліку заходів, які реалізовуються для розблокування українсько-польського кордону.
6 листопада польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску «Краківець-Корчова», «Ягодин-Дорогуськ» та «Рава-Руська-Гребенне». Представники транспортних компаній вимагають повернути дозволи на комерційні перевезення для України.
23 листопада польські страйкарі розпочали блокаду четвертого пункту пропуску - «Медика», який межує з українським ПП «Шегині». Рух вантажного транспорту ускладнений.
Про те, чому протест польських автоперевізників є нераціональним, спираючись на цифри пояснює Юлія Самаєва у статті "Блокада кордону. Що варто пояснити полякам, аби її припинити".
Водночас до польських перевізників, які заблокували український кордон, на знак "солідарності" приєдналися їхні словацькі колеги. А як щодо солідарності з Україною, яка стікає кров’ю, яку щоденно, щогодинно намагається знищити Росія? То хто ж улаштував нову блокаду? Хто й чому душить Україну в умовах війни? Про це — в статті Павла Кравчука "Нова блокада: хто душить Україну в умовах війни".