До тепер в соцмережах продовжуються словесні баталії щодо того, чи потрібне новорічне дерево у час війни. При цьому у деяких містах вже встановили різдвяні ялинки. Майже всі з іграшками у кольорах національного прапора та зі скромним освітленням. А деякі – ще й з цікавою історією. Головні ялинки українських міст бачила KP.UA.
Біля Бахмуту
Українці сумно жартують, що цього року головна ялинка країни знаходиться не у Києві. А за 6 км від Бахмута, що на Донеччині. Так, це одна з гарячих точок на карті України… Саме там волонтер Євген Ткачев встановив невеличку штучну ялинку. До посіченого кулями стовпа (мабуть, колись це був дорожній знак) чоловік скотчем прив’язав новорічне деревце, вже прикрашене золотистими та синіми кульками й гірляндами.
-…я вірю, що цяточка нагадування про Різдво підніме настрій і дасть надію багатьом, хто буде проїжджати повз неї в кількох км від фронту, їдучи на "0" біля Бахмуту. На жаль, для декого з них це буде востаннє… так нехай краще побачать ялинку, ніж спотворений росіянами пейзаж, - написав на своїй сторінці у Фейсбук Євген Ткачев.
За 6 км від Бахмута, що на Донеччині є різдвяна ялинка. Фото: ФБ Сухопутні війська ЗС України
Київ
У Києві ялинка, як і тогоріч, скромна – всього 12 метрів. Прикрасили дерево жовтими та синіми іграшками-серцями. А на верхівці, замість зірки, красується рідний тризуб. Також додали «родзинку» - зелені гілочки із засніженими кінчиками. Щоправда, у Києві снігу і без того вистачає… Буде й ілюмінація. Що важливо: цього року на різдвяну ялинку не витратили ні копійки - все оплатили меценати. Навіть генератор для гірлянд придбали. Офіційно запалити вогники на ялинці планують у День святого Миколая, ввечері 6 грудня.
До речі, неподалік ялинки встановили фотозону, хоча спочатку про таку «розкіш» мова узагалі не йшла. Всі бажаючі зможуть сфотографуватися біля великого серця, яке світитиметься жовто-блакитними вогнями.
Ялинку на Софійській площі офіційно відкриють у День святого Миколая. Фото: facebook.com/irina.kasianova.5
Львів
Тут на площі біля Театру опери та балету вже мерехтить яскравими вогнями різдвяна красуня заввишки 14 метрів. Такий високий подарунок для містян зробило подружжя Галини та Йосипа Панас, які проживають біля Львова. Чоловік привіз маленьку ялинку з Карпат ще років 20 тому. Посадив біля дому. Вона виросла, наче на дріжджах, вже й місця на подвір’ї залишилося мало, тому вирішив подарувати ялинку містові.
За довіз та встановлення дерева заплатили місцеві підприємці. Ялинку прикрасили освітленням, яке придбали ще у 2018 році. Більшість іграшок також минулорічні, а частину нових виготовили школярі. На верхівці ялинки встановили протитанковий їжак.
Верхівку львівської ялинки прикрасили протитанковим їжаком. Фото: ФБ Так люблю той Львів, що бракує ми слів
Івано-Франківськ
На центральному Вічевому майдані встановили так звану «Ялинку перемоги». Це металева інсталяція у вигляді новорічного дерева. Ще минулого року учні місцевого ПТУ змайстрували металевий каркас конусоподібної форми, виготовили альтернативне освітлення. А іграшки своїми руками створили школярі й діти бійців, які зараз воюють у лавах ЗСУ, та діти загиблих воїнів. В міській раді вже похвалилися, що на ялинку не витратили ані копійки з міського бюджету.
Альтернативна «Ялинка перемоги» в Івано-Франківську. Фото: suspilne.media
Ужгород
Найвища ялинка України тут: аж 19 метрів. Її вже змонтували на площі Петефі в центрі міста. Міська рада придбала штучне дерево ще до війни, тоді ж закупили й освітлення. За монтаж ялинки заплатили місцеві меценати. Прикрашатимуть дерево минулорічними прикрасами та освітленням. Якщо буде відключення електроенергії, то й ялинка не світитиметься. Хоча генератор для гірлянд також є.
Ялинка в Ужгороді – найвища, аж 19 метрів. Фото: ua-reporter.com
Харків
Назло регулярним обстрілам вранці 6 грудня запалили святкові вогні на головній ялинці Харкова, яка знаходиться у підземці на станції «Університет». Скромно та без зайвого шуму. Харківська підземна ялинка рясно прикрашена великими кульками та ілюмінацією. Працівники комунального підприємства «Центральний парк» прикрашали святкові зони вночі, адже удень в метро багатолюдно. Місцяни радіють, та активно фотографуються біля зеленої красуні.
Також додатково прикрасили ще кілька станцій метро. Так, на станції «Історичний музей» встановили будинок святого Миколая, оленів та ще одну ялинку.
Харків’яни радіють, та активно фотографуються біля головної ялинки міста, що у підземці. Фото: suspilne.media
А що Дніпро?
Раніше мер міста Борис Філатов у соцмережах обіцяв новорічну ялинку містянам. Але на разі «віз і нині там» – дерева немає. В міські раді небагатослівні, хоча кажуть, що різдвяна ялинка буде, але до 25 грудня.