9 грудня: яке сьогодні свято, прикмети та заборони дня
9 грудня: яке сьогодні свято, прикмети та заборони дня

9 грудня: яке сьогодні свято, прикмети та заборони дня

Геноцид і Ханука: все найважливіше та найцікавіше про новий день

9 грудня – 343 день 2023 року, до кінця якого залишається лише 22 дні. Сьогодні відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією та Міжнародний день вшанування жертв злочину геноциду. А у православ'ї цього дня вшановується бабуся Ісуса, мати Богородиці.

Ми розповімо про найважливіші події в історії, що відбулися цього дня. Читайте у цій статті про свята, обряди та прикмети на 9 грудня, хто зі знаменитостей сьогодні святкує день народження і кого слід привітати з іменинами.

Зміст:

Ханука

З 25-го числа єврейського місяця кислева починається одне з найважливіших для євреїв свят. Це Ханука, яка триває цілих вісім днів. Цього року в Україні Ханука розпочалася з вечора 7 грудня.

9 грудня: яке сьогодні свято, прикмети та заборони дня - фото 1

Ханука присвячена пам'яті дива, яке сталося при освяченні Храму після перемоги війська Єгуди Маккавея над військами царя Антіоха у 164 році до н. е. Після перемоги над військами Антіоха євреї на чолі з Єгудою Маккавеєм зійшли на Храмову гору, щоб освятити храм, що там стояв. Для того, щоб це зробити, необхідно було запалити менору (храмовий світильник), причому використовувати для цього треба було лише ритуально чисту олію. Після тривалих пошуків вдалося виявити лише одну посудину з чистою олією, якої вистачило лише на один день горіння менори, тоді як для приготування нової олії потрібно вісім днів. Але Маккавей вирішив все ж таки запалити менору, і сталося диво: вогонь у світильнику горів вісім днів, поки не зробили нову олію.

На честь цього дива нині святкується Ханука, щовечора якої виконується обряд запалення свічок у кожному єврейському будинку: першого вечора запалюють одну свічку, другого — дві, третього — три тощо. буд. Для запалення свічок потрібно використовувати спеціальний свічник – ханукію. Він розрахований на дев'ять свічок: вісім – за кількістю днів Ханукі, а дев'ята – це "служка" (шамаш), від неї запалюють решту всіх свічок.

На відміну від Суккота чи Песаха, згаданих у Торі, Ханука була встановлена мудрецями, тож заборона на роботу на це свято не поширюється. Іноді її називають дитячим святом, тому що дуже багато традицій пов'язані з дітьми. Це звичай давати дітям хануці гелт (гроші; хоча останнім часом їх все частіше замінюють шоколадними монетками), грати в дрейдл або севіон (дзига) і готувати латкес (це українські деруни) та пончики, які так люблять діти.

День боротьби з корупцією

9 грудня: яке сьогодні свято, прикмети та заборони дня - фото 2

9 грудня щорічно відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією. Це міжнародне свято було започатковано Генеральною Асамблеєю ООН на честь річниці відкриття для підписання в 2003 році Конвенції ООН проти корупції.

Підраховано, що в Мексиці річний обсяг хабарів становить близько п'яти мільярдів доларів США, що дорівнює приблизно 10% ВВП країни і дорівнює доходу Мексики від туризму. Загалом, за даними Світового банку, щорічний обсяг хабарів у світі становить більше одного трильйона доларів. Нагадаємо, до речі, анекдот про те, що Україна дала хабар, щоби не бути на першому місці серед корупційних країн.

Боротьба з корупцією має бути якомога жорсткішою і повинна мати міжнародний характер. А якщо говорити про країни із найсуворішими покараннями за хабарництво, то лідером виявиться Китай. Тут корупціонерів карають позбавленням волі на термін від 10 до 20 років або ж страчають. І з початку 2000-х років у Китаї було страчено понад 10 тисяч викритих у корупції чиновників.

Міжнародний день ветеринарної медицини

9 грудня: яке сьогодні свято, прикмети та заборони дня - фото 3

Міжнародний день ветеринарної медицини, який іноді називається Міжнародним днем для ветеринарної медицини, відзначається щорічно 9 грудня. Він був створений, щоб наголосити на ролі ветеринарних фахівців у забезпеченні здоров'я та благополуччя тварин.

Ідею окремого святкового дня підтримали різні національні та міжнародні ветеринарні організації, такі як Американська ветеринарна медична асоціація та Всесвітня ветеринарна асоціація. Його відзначають ветеринари та параветеринарні працівники з усього світу.

Міжнародний день ветеринарної медицини не слід плутати з Міжнародним днем ветеринарного лікаря, який відзначається кожну останню суботу квітня, та Днем працівників ветеринарної медицини України, який припадає на серпень.

День пам'яті жертв геноциду

Міжнародний день пам'яті жертв злочину геноциду, вшанування їхньої гідності та попередження цього злочину відзначається в системі міжнародних днів та пам'ятних дат ООН 9 грудня. Він був заснований Генеральною асамблеєю Організації Об'єднаних Націй у 2015 році.

Геноцид – це дії, спрямовані на повне або часткове знищення будь-якої національної, етнічної, расової чи релігійної групи. До найбільш відомих прикладів геноциду в ХХ столітті входять геноцид вірмен, понтійських греків та ассирійців в Османській імперії, геноцид євреїв (Холокост) та циган нацистською Німеччиною під час Другої світової війни, геноцид у Камбоджі в період правління Пол Пота. Україна також бореться за визнання геноцидом Голодомору, який був обумовлений правлінням більшовиків.

У 1948 році Організація Об'єднаних Націй офіційно встановила міжнародний правовий статус поняття «геноцид» та визнала його найтяжчим злочином проти людства. 9 грудня 1948 року було прийнято Конвенцію про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, основне завдання якої – запобігання та покарання актів геноциду у мирний та воєнний час у країнах, що ратифікували конвенцію. А 2015 року ООН проголосила річницю прийняття Конвенції Міжнародним днем пам'яті жертв геноциду. Основне його завдання – підвищити обізнаність громадськості щодо Конвенції та вшанувати пам'ять людей, які стали жертвами геноциду.

Відлига та мокрий сніг: погода в Україні на 9 грудня

Що святкують в інших країнах 9 грудня:


День янгола сьогодні

Цього дня вітання з днем янгола приймають:


Яке сьогодні православне церковне свято

9 грудня: яке сьогодні свято, прикмети та заборони дня - фото 6

Після переходу українського православ'я на новий календар 9 грудня відзначається зачаття Пресвятої Богородиці.

Мати Діви Марії, Ганна жила в I столітті до н. І була родом із сім'ї священика. Дітей у подружжя не було 50 років. Іоаким пішов у пустелю і почав там старанно молитися. Там йому ангел приніс добру звістку про народження дочки. Це ж ангел розповів і Ганні.

Ганна була дбайливою та уважною мамою. У три роки Марію ввели до Єрусалимського храму, де вона і залишилася як вихованка. Іоаким помер у віці 80 років, а за два роки померла і праведна Ганна. Похована вона була в Єрусалимі, а за імператора Юстиніана II (близько 710 року) мощі її та мафорій (покривало) перенесли до Константинополя.

Традиції цього дня

9 грудня: яке сьогодні свято, прикмети та заборони дня - фото 7

У народі вважали, що саме 9 грудня ведмідь укладається на зимову сплячку у своєму барлозі – настільки холодно ставало. Люди вирушали до колодязів, щоб послухати воду та зрозуміти, якою буде зима.

Так, якщо вода 9 грудня була тихою і без хвилювань, то зима буде теплою, без хуртовин і морозів. Якщо ж з дна колодязя чути шум і гул, то це прикмети до того, що зима буде морозною, з завірюхами та хуртовиною.

Праведну Ганну вважають покровителькою шлюбу та породіль. Ганна також вподобає домогосподаркам. Тому святий моляться, щоб Бог дав дітей, про легкі пологи, про здоров'я дітей та сімейне щастя, про вирішення сімейних негараздів.

Нагадаємо, що триває Різдвяний піст. Сьогодні можна їсти гарячу їжу з олією, рибу та трохи вина.

Що сьогодні не можна

Зачаття Пресвятої Богородиці вважається жіночим днем, тому найголовнішою забороною дня вважаються будь-які сварки з жінками. Крім того, сьогодні не можна працювати жінкам навіть по господарству. На Ганну не можна прати, прибирати та займатися рукоділлям, тому зазвичай все це робилося заздалегідь.

Також є прикмета, що цього дня вагітним не можна розпалювати вогонь та брати до рук гострі предмети, інакше пологи будуть важкими.

Прикмети


Хто народився цього дня


Історія цього дня

Гончаренко запропонував ввести українські війська в Африку та Тайвань

Джерело матеріала
loader
loader