НАЗК відкрило публічний доступ до реєстру декларацій – чиї документи можуть бути вилучені з нього
НАЗК відкрило публічний доступ до реєстру декларацій – чиї документи можуть бути вилучені з нього

НАЗК відкрило публічний доступ до реєстру декларацій – чиї документи можуть бути вилучені з нього

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) відкрило публічний доступу до Єдиного державного реєстру декларацій. Як повідомляється на сайті агентств, це зроблено у відповідності до вимог прийнятого Верховною Радою України закону № 3384-ІХ. 

Якщо декларації у реєстрі немає, то що це може свідчити про надходження подання про вилучення з публічного доступу, наголосили у НАЗК. Вилучення документів можливе не лише для декларацій, але і для повідомлень про суттєві зміни у майновому стані, поданих за весь період.

У агентстві додали, що на підставі подань можуть вилучатися з відкритого доступу різноманітні документи, і таке вилучення автоматичне для тих, що отримали заходи захисту вже. Ініціатором вилучення може виступати, зокрема, Генеральний Штаб Збройних Сил України для осіб, які мобілізовані до лав ЗСУ.

Чиї декларації підлягають вилученню з Реєстру

  • Військовослужбовців (крім, зазначених у п.п. 1-4 ч. 7 ст. 45 Закону).
  • Поліцейських поліції особливого призначення, які під час дії воєнного стану залучені до ведення бойових дій у порядку, визначеному ст. 24 Закону України "Про Національну поліцію" (крім, зазначених у п.п. 1-5 ч. 7 ст. 45 Закону).
  • Осіб, які належать до кадрового складу розвідувальних органів України та/або займають посади, перебування на яких пов’язане з державною таємницею у зв’язку з безпосереднім здійсненням такими особами оперативно-розшукової, контррозвідувальної, розвідувальної діяльності, а також осіб, які претендують на зайняття таких посад, та осіб, які припинили діяльність.
  • Суб'єктів декларування, які для виконання службових повноважень на постійній основі перебувають на територіях, на яких ведуться активні бойові дії.
  • Суб'єктів декларування, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.
  • Суб'єктів декларування, які беруть участь в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки у складі національних контингентів або національного персоналу в інших країнах.
  • Полонених, інтернованих.
  • Суб'єктів декларування, які внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов’язаного з виконанням службових повноважень чи військової служби перебувають на лікуванні та/або реабілітації.
  • Суб’єктів декларування, які є членами сім’ї зазначених вище осіб.

Повний публічний доступ до Реєстру буде наданий після завершення воєнного стану в Україні. Ця ініціатива з відкриття доступу до декларацій стала реалізацією після скасування електронного декларування для чиновників та депутатів у зв'язку з розгортанням військових дій Росії проти України. Під час відновлення електронного декларування структурні зміни впроваджувалися під впливом МВФ в рамках програми розширеного фінансування.

 

Джерело матеріала
loader
loader