"Нівелювання імперських амбіцій Кремля у стратегічній перспективі": дипломат Єлісєєв розповів, що означає рішення Євроради для Росії та партнерів ЄС
"Нівелювання імперських амбіцій Кремля у стратегічній перспективі": дипломат Єлісєєв розповів, що означає рішення Євроради для Росії та партнерів ЄС

"Нівелювання імперських амбіцій Кремля у стратегічній перспективі": дипломат Єлісєєв розповів, що означає рішення Євроради для Росії та партнерів ЄС

"Нівелювання імперських амбіцій Кремля у стратегічній перспективі": дипломат Єлісєєв розповів, що означає рішення Євроради для Росії та партнерів ЄС

Він констатував, що ставки РФ на провальне голосування цього разу виявилися програшними. Але слід пам'ятати, що Росія зробить усе, що в її силах, аби запобігти вступу України у ЄС та НАТО. 

"Зелене світло", яке Європейська рада дала початку вступних переговорів із Україною, стало новою точкою відліку як у процесі набуття членства, так і комплексного реформування нашої держави відповідно до найвищих стандартів ЄС, пише у своїй статті для ZN.UA "Перемога в битві за ЄС: сім уроків та викликів" Костянтин Єлісєєв

"Як свідчить сучасна історія України, найважливіше завдання — не надавати скептикам аргументів для гальмування нашого поступу в ЄС. Тут аксіомами мають залишатися внутрішня єдність, реальні реформи, розбудова ефективних інституцій", - наголошує дипломат. 

Для громадян ЄС цей саміт був про рішучість Євросоюзу, про наявність стратегічного бачення та усвідомлення лідерами відповідальності за майбутнє континенту, про безпеку, стабільність і відданість спільним демократичним цінностям, пояснює автор. Йшлося про здатність не лише перебувати в стані "глухої оборони" від зовнішнього впливу та шантажу, а й іти в геополітичний "контрнаступ". Фактично це був саміт про подальшу долю та міць об’єднаної Європи.

а тлі екзистенційних викликів Обʼєднаній Європі в Брюсселі давно й, маємо визнати, впевнено обрали стратегію задіяння найпотужнішого інструменту впливу та формування нових регіональних реалій — розширення Євросоюзу. В ЄС свідомо йдуть до створення умов для нової хвилі розширення, яка, згідно із задумом європейських стратегів, має нівелювати імперські амбіції Кремля у стратегічній перспективі, - пояснює Єлісєєв. - Брюссельська бюрократія складна й інертна. Проте коли в її кабінетах панує чітко визначена мета та стратегічне бачення, зупинити цей "потяг" надзвичайно складно". 

Для західних союзників ЄС, насамперед США та Великої Британії, Єврорада стала індикатором єдності Євросоюзу, здатності просувати геополітичні інтереси та нести відповідальність за політичні обіцянки й вагомі рішення, наголошує дипломат. Недарма чимало лідерів держав-членів ЄС на саміті говорили про значний вплив рішень на подальший перебіг подій у Вашингтоні, зокрема в питанні виділення додаткової фінансової та військової допомоги Україні. Тому позитивне рішення Євроради вочевидь зміцнить позиції "здорових" сил у Конгресі в питанні підтримки нашої держави.

"Лідери ЄС мають тішитися, що всупереч усталеній думці сьогодні саме Брюссель впливає та нав’язує гру Вашингтону, а не навпаки. І це ще один не менш важливий геополітичний підсумок грудневого саміту ЄС", - наголосив автор.

Для путінського режиму та його посіпак, поза сумнівом, "українське переговорне питання» було важливим елементом агресивної кампанії як проти України, так і проти об’єднаної Європи. Тому "зелене", "червоне" й навіть "жовте" світло від лідерів ЄС мало б вагомий довгостроковий вплив на підходи Кремля до війни проти нашої держави та західного світу.

"Агресор грав системно, комплексно й цинічно. Було б примітивно вважати, що вся ставка Кремля була лише на угорське вето. Це далеко не так, - пише Єлісєєв. - У цій схемі мали відіграти свою руйнівну роль і непроста ситуація на фронті, й ракетні обстріли в день засідання, й "дивний" збіг у часі з пресконференцією Путіна, й транспортні блокади на кордонах України із сусідніми державами, й провокування непорозумінь між керівництвом України та окремими лідерами ЄС (зокрема Віктором Орбаном), і використання "корисних ідіотів" в українській владі для ерозії внутрішньої єдності в Україні та провокування розколу по лінії влада—опозиція та влада—армія". 

Завдяки спільним зусиллям і внутрішній консолідації цей російський дипломатичний наступ провалився, підсумував дипломат.

"Але маємо бути пильними, адже, як і на полі бою, агресор робить висновки з помилок і швидко адаптується до ситуації, відновлюючи наступальні дії", - наголосив Єлісєєв, додаючи, що членство України в Євросоюзі і НАТО — це стратегічна поразка путінського неоімперського проєкту, тож слід пам'ятати, що Росія зробить усе, що в її силах, аби запобігти цьому.

Більше матеріалів Костянтина Єлісєєва читайте на ZN.UA. 

Джерело матеріала
loader
loader