КНДР заявила про випробування найновішої міжконтинентальної балістичної ракети
КНДР заявила про випробування найновішої міжконтинентальної балістичної ракети

КНДР заявила про випробування найновішої міжконтинентальної балістичної ракети

КНДР заявила про випробування найновішої міжконтинентальної балістичної ракети

США, Південна Корея та Японія засудили запуск ракети. 

Північна Корея заявила, що в понеділок, 18 грудня, провела випробування найновішої твердопаливної міжконтинентальної балістичної ракети, щоб оцінити боєготовність своїх ядерних сил на тлі зростання “ворожості” з боку США, в той час як Вашингтон і його союзники почали використовувати систему обміну даними про запуск ракет КНДР у режимі реального часу. Про це повідомляє Reuters.

Північнокорейські державні ЗМІ написали, що лідер країни Кім Чен Ин спостерігав за запуском міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) Hwasong-18 на полігоні на схід від столиці Пхеньяна. Ракета досягла висоти 6 518 км, пролетіла 1 002 км і влучила в ціль - визначену ділянку моря, заявили в КНДР.

Кім сказав, що запуск ракети надсилає "чіткий сигнал ворожим силам, які роздмухують безрозсудну істерію військової конфронтації" проти Північної Кореї.  Він представив "деякі нові важливі завдання для прискорення розвитку ядерних стратегічних сил КНДР", повідомили державні ЗМІ країни, не уточнюючи деталей.

Південна Корея і Японія заявили, що Північна Корея запустила МБР з дальністю польоту, здатною вразити будь-яку точку на території США. Сеул, Токіо та Вашингтон засудили цей запуск як грубе порушення резолюцій Ради Безпеки ООН.

Того ж дня представники Китаю, постійного члена Ради Безпеки, який раніше схвалив санкції проти Пхеньяна, провели зустріч із делегацією Північної Кореї в Пекіні, обговоривши співпрацю і питання "спільного занепокоєння" в "дружній атмосфері", писали державні ЗМІ КНДР.

Рада Безпеки ООН має зібратися у вівторок, 19 грудня, на вимогу США та інших країн, щоб обговорити запуск.

Південна Корея, Японія і США активували систему виявлення і оцінки ракетних запусків Північної Кореї в режимі реального часу і розробили багаторічний тристоронній план військових навчань. Окремо чиновники з питань національної безпеки трьох країн провели відеоконференцію, присвячену обмеженню незаконної кібердіяльностіПівнічної Кореї, спрямованої на збір коштів на її програми озброєнь.

Сполучені Штати і Південна Корея збільшили інтенсивність спільних військових навчань на тлі загроз з боку Північної Кореї, яка провела випробування низки балістичних ракет, а в листопаді запустила свій перший військовий супутник-шпигун.

Джерело матеріала
loader
loader