Політтехнолог-міжнародник розповів, чи піде Китай на більшу співпрацю із росією
Політтехнолог-міжнародник розповів, чи піде Китай на більшу співпрацю із росією

Політтехнолог-міжнародник розповів, чи піде Китай на більшу співпрацю із росією

Про це він розповів на своєму каналі.

«По-перше, якщо ми подивимося на товарообіг, то він дійсно зростає, насамперед через те, що Китай є найбільшим покупцем російської нафти, енергоносіїв, вугілля, але, звичайно, за вигідними для себе цінами, які набагато нижчі, аніж світові», - зазначає Максим Ялі.

По-друге, пояснює він, той факт, що китайські компанії не хочуть іти на співпрацю із російськими, це, звісно, про ризик отримати західні санкції, особливо якщо це стосується товарів подвійного призначення, не говорячи вже про військову номенклатуру.

«На чому, звичайно, наполягає росія, адже їй бракує тих самих снарядів, дронів, всього того, що виробляє Китай, але те, що він досі відмовляється продавати. Принаймні це та продукція, яка може бути розцінена як подвійного призначення», - додає Максим Ялі.

А найбільший партнер Китаю у фінансово-економічній сфері, нагадує експерт, – це, звичайно, США. Принагідно він згадує і про те, що китайські приватні компанії вже отримували відповідні сигнали за те, що допомагали росії обходити санкції, це таке застереження, чому не треба йти на співпрацю з рф. Як пояснює експерт, у такому разі можливі втрати Китаю будуть більші за прибутки, а основний експорт китайської продукції йде на американські ринки.

Також Politeka писала про те, що Мусієнко розповів, як часто росія може обстрілювати Україну «Кинджалами».

Теги за темою
США Китай
Джерело матеріала
loader
loader