Про це він розповів на каналі «PolitБюро».
«Будь-яка імперія рано чи пізно розпадається. Вона розпадається, але може виникнути в іншій формі. Туреччина сьогодні, дивіться. Була Османська імперія, а стала Турецька імперія. В іншій формі. А що, політика Ердогана сьогодні – це політика класичної національної середньої держави? Ні. Це протоімперська чи навіть проімперська політика», - пояснює Вадим Карасьов.
З іншого боку, зазначає він, ми бачимо Фіцо та Словаччину, Орбана та Угорщину. А ще, додає експерт, нещодавно ми читали про Австрію, що вона заявила, що Україні в ЄС рано, треба ще заявку Боснії та Герцеговини подивитися. Звичайно, констатує він, це все тому, що Балкани були сферою впливу Австро-Угорщини.
«Угорщина. А чому так Орбан поводиться? Здавалося б, 9 мільйонів людей, маленька країна. А він на Брюссель мало не плює, бо в нього імперський дух прокинувся», - зазначає Вадим Карасьов.
До того ж, констатує гість програми, йдеться не про такі вже великі країни, Австрія – 9 мільйонів, Угорщина – 9 мільйонів, Словаччина – 5 мільйонів, разом – 25 мільйонів приблизно. Тому, стверджує він, цю тезу, що всі імперії розпадаються, не треба сприймати так буквально, вони можуть змінювати форму і вести ту саму політику.
Також Politeka писала про те, що Лобан пояснила, у чому унікальність виставки скульптур Пінзеля у Кракові.