Минулого року українці зіткнулися з перебоями в енергопостачанні по всій країні через ракетні обстріли з боку Росії.
Відсутність світла не заважала українцям продовжувати вчитися та працювати на спільну перемогу над ворогом. Наразі українці щодня готові до того, що знову можуть залишитися без світла.
Однозначно слід подбати про такі речі, як, наприклад, батареї своїх гаджетів. Українцям дали корисні поради, як зберегти заряд ноутбука якнайдовше.
Насамперед слід пам'ятати, що після 300-500 циклів заряду-розряду літій-іонної батареї її ємність зменшується до 80% від початкової. Цей факт є абсолютно нормальним явищем. Але, незважаючи на це, впливає на автономний час роботи ноутбука. Також пам'ятайте, що якщо ноутбук постійно перегрівається, термін служби акумулятора може скоротитися більш ніж на 60%.
Способи максимально заощаджувати заряд на ноутбуці:
1. Вимикайте заряджений пристрій із мережі. Заряджайте пристрій, потім вимикайте його з мережі та чекайте на розрядки. Але не варто зволікати до моменту повної розрядки.
2. Дотримуйтесь температурного режиму роботи. Важливо, щоб ноутбук не перегрівався і не переохолоджувався. Оптимальна температура для роботи – 10-35°C. Отвори вентиляційних ґрат повинні мати вільний доступ до повітря. Так що класти ноутбук собі на коліна чи на плед не варто.
3. Вибирайте економічний режим роботи. Це можна зробити в налаштуваннях ноутбука і таким чином заощадити заряд батареї до 20%.
4. Закривайте непотрібні програми. Оскільки фонові програми споживають дуже багато енергії, залишайте тільки ті, якими ви користуєтеся прямо зараз. Можна також вимкнути Bluetooth або Wi-Fi, якщо вони не потрібні для роботи.
5. Калібруйте батарею. Калібрування потрібно проводити кожні два-три місяці. Це можна зробити так:
- Заряджайте ноутбук до 100%. Залиште його зарядженим на кілька годин, доки акумулятор не охолоне.
- Вимкніть режим сну. Натомість установіть автоматичне вимкнення пристрою при 5-15% заряду.
- Зачекайте, доки батарея розрядиться, і ноутбук вимкнеться автоматично.
- Знову зарядіть пристрій та увімкніть його.
- Дочекайтеся повної зарядки акумулятора.
Раніше ми повідомляли, як дізнатися, що у ваш телефон хтось проник: професійний хакер назвав кілька ознак.