Глава Міноборони Британії: Немає занадто високої ціни, щоб підтримати Україну проти Росії
Міністр оборони Великої Британії Грант Шеппс закликав до посилення підтримки України, а також попередив про наслідки зменшення цієї допомоги. Про це він розповів в інтерв’ю The Sunday Times.
"На жаль, світ має усвідомити, що не можна залишатись з оборонними бюджетами доби після Холодної війни. Є багато країн, навіть країн G7, які витрачають 1-2% ВВП на оборону. Ми не можемо забезпечити наше процвітання і спосіб життя, економлячи на наших базових оборонних потребах", – зазначив Шеппс.
За його слвоами, зараз витрати на оборону є недостатніми, як у Великій Британії, так і в інших країн Заходу. Глава Міноборони також зауважив, що його країна хоче поступово збільшити їх до 2,5% ВВП. Сам він під час змагання за посаду лідера Консервативної партії говорив про необхідність витрачати 3% ВВП, але вважає, що й цього може бути замало.
"І я думаю, що решті Заходу доведеться зробити те ж саме... Це реальність набагато більш небезпечного світу, в якому ми живемо. Ми повинні чітко усвідомлювати це. Надання підтримки Україні – це не благодійність", – сказав британський міністр.
Шеппс підкреслив, що в разі, якщо Захід дозволить Путіну виграти війну проти України, він постраждає від наслідків таких дій.
"І наслідки будуть неймовірно важкими для Європи, для Британії, для світу. Причина, чому я так кажу, полягає в тому, що ми знаємо, що відбувається, коли диктатори марширують Європою. Ми знаємо, що відбувається, коли інші дивляться на слабкість, або на те, що вони сприймають як слабкість, і це може мати наслідки в Індо-Тихоокеанському регіоні чи деінде. Тому ми буквально не можемо дозволити собі не виграти цю війну", – додав він.
Раніше міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон заявляв, що заморожені російські активи можна використати як "передоплату до репарацій". Він зауважив, що розглянув усі аргументи щодо конфіскації активів і не побачив нічого, "що б могло його переконати в тому, що це погана ідея".