Навіщо 25 грудня купувати 12 свічок та які обряди провести: заборони та ритуали на Різдво
Навіщо 25 грудня купувати 12 свічок та які обряди провести: заборони та ритуали на Різдво

Навіщо 25 грудня купувати 12 свічок та які обряди провести: заборони та ритуали на Різдво

У православному календарі Різдво виступає одним із 12 головних свят річного богослужбового кола. У християнській церкві у II-IV століттях Різдво відзначалося 6 січня.

Свято називалося Богоявленням і було пов'язане з Хрещенням Господнім. У IV столітті святкування Різдва було перенесено на 25 грудня. Після переходу 1918 року з юліанського на григоріанський календар православна церква почала відзначати його 7 січня. А вже з 1 вересня 2023 року Україна перейшла на новоюліанський календар і тепер у нас Різдво знову 25 грудня з усім цивілізованим світом.

Різдво, фото: Relrus.ru
Різдво, фото: Relrus.ru

Що потрібно робити на Різдво

Люди та Церква за цей час вигадали безліч правил. Для початку, перед тим, як сісти за стіл, потрібно подути на стілець чи лаву. Це потрібно зробити, що випадково не сісти на душі предків. Вони іноді приходять поласувати стравами на свято. За столом обов'язково має зібратися вся родина. Постарайтеся не запізнюватися, є повір'я, що тоді весь рік житимете в чужій країні.

Є багато повір'їв щодо куті. Вважається, що якщо з'їсти всю чашку чи миску, скільки вам дали, то будете багаті цього року. А якщо незаміжня дівчина або неодружений хлопець у ніч на Різдво з'їдять 12 ложок куті, то зустрінуть цього року своїх коханих.

Також вважається, що все, що ви взяли у борг, потрібно повернути до Різдва. За столом потрібно сидіти тільки у світлому одязі, тому що темна може принести горе та смуток у вашу оселю. А якщо, коли йшли до церкви, спіткнулися, то це все до чортових витівок. Вам потрібно тричі перехреститися, щоб позбавитися бід.

Різдво, фото: IGotoWorld
Різдво, фото: IGotoWorld

Обряди та ритуали на Різдво

Є кілька простих ритуалів для залучення щастя, удачі та миру. Щоб отримати удачу, потрібно зайти в темну кімнату, відкрити штори, запалити свічку і почекати біля вікна до першої зірки. Потім подивіться на неї і скажіть: «Зірка Віфлеємська сяє і всім про радість народження Ісуса сповіщає. Нехай і мене ця радість торкнеться, а успіх не відвернеться. Удачі та щастя мені та моїй сім'ї». Свічку слід швидко згасити та сховати біля ікон.

Різдво, фото: delfi
Різдво, фото: delfi

Наступний обряд принесе у вашу родину світ. Купуйте 12 свічок у храмі до полудня та поставте кожну біля Різдвяної страви. Коли кожен член сім'ї пробуватиме його, скажіть, дивлячись на полум'я свічки: "Нехай у душах моїх рідних буде стільки тепла, скільки дасть ця свічка". Коли трапеза закінчиться, дайте свічкам догоріти.

Різдво - особливе свято і має низку суворих заборон. Що сьогодні не можна робити:

  • займатися важкою роботою, домашніми клопотами і навіть виносити сміття;
  • лаятися, сквернословити, ображати інших і ображатися самому;
  • відмовляти у допомозі;
  • йти на цвинтар;
  • ходити на полювання, риболовлю.

Також за народними прикметами в цей день не варто одягати старий або брудний одяг, давати щось або позичати.

Різдво, кадр з відео
Різдво, кадр з відео

Раніше ми повідомляли про 2 основні молитви на неділю: як і до кого правильно звертатися.

Джерело матеріала
loader
loader