Можна вилити чи треба випити: що робити з минулорічною свяченою водою
Можна вилити чи треба випити: що робити з минулорічною свяченою водою

Можна вилити чи треба випити: що робити з минулорічною свяченою водою

За традицією на Водохреще освячують і набирають освячену воду. Вона довго зберігається і вважається, що зцілює та очищає тіло й душу. Але часто свята вода з Водохреща залишається в надлишку. Як вчинити в цьому випадку? Що робити з "старою" свяченою водою і чи можна її виливати?

Чим унікальна свята вода на Водохреща 

На думку церкви, вода, яку освятили в день Богоявлення, за складом нічим не відрізняється від звичайної питної. Головна відмінність водохресної води від звичайної в тому, що над святою водою молилися сотні й тисячі людей, благословляли її та закликали Божу благодать. Водночас думку, що у воді після чину Великого освячення відбуваються якісь зміни на молекулярному рівні, церква не підтримує. 

Скільки може зберігатися свята вода і що робити з освяченою водою торішньою

Помічено, що свята вода може зберігатися роками, водночас вона не змінює свого кольору і не набуває будь-якого присмаку та запаху. Віруючі люди пов'язують це з її цілющими властивостями. 

Якщо до чергового Водохреща освячена вода не закінчилася, і водночас не змінила свій колір, смак і прозорість, то її можна просто випити, або ж вмитися нею. Як варіант - потроху додавати у ванну для купання. Зберігати святу воду надто довго не варто, каже церква, інакше це можна порівняти із забуттям святині. 

Чи можна вилити і якщо так, то куди можна вилити святу воду? Хрещенську воду в жодному разі не можна виливати в каналізацію, каже церква. Якщо потрібно вилити - то тільки в недоторканне місце, тобто в таке, де люди не ходять і тварини не шкодять, наприклад, у річку або під дерево, можна полити квіти в домі, розсаду або грядку. Головне, щоб це було чисте місце.

Раніше ми розповідали, коли набирати воду на Водохреща і як правильно купатися в свято.

Джерело матеріала
loader
loader