Осколок переламав кістки, розірвав артерії та вени: історія порятунку українського героя за кордоном
Осколок переламав кістки, розірвав артерії та вени: історія порятунку українського героя за кордоном

Осколок переламав кістки, розірвав артерії та вени: історія порятунку українського героя за кордоном

У Міністерстві охорони здоров’я України розповіли історію порятунку 37-річного українського захисника Олексія Савіна, якого евакуювали в одну з клініки Німеччини для лікування важкого поранення.

З-під Києва на схід

– Олексій у цивільному житті – IT-інженер. Його взвод ТРО складався з 12 чоловіків, мешканців сусідніх будинків: інженерів, спортсменів, підприємців, – ідеться в повідомленні.

У перший місяць повномасштабної війни ТРО Олексія стояло на блокпостах у Києві. Коли росіян вибили з Київщини, хлопці майже в тому ж складі поїхали воювати на схід України.

Зараз дивляться

Поєдинок зі смертю

Взвод Олексія виконував бойові завдання в Донецькій, Харківській, Луганській областях. Сьогодні половини з тих, з ким він познайомився в другий день війни і прожив пліч-о-пліч найстрашніші дні життя, вже немає в живих.

– Олексію пощастило більше – у своєму поєдинку зі смертю він вийшов переможцем. Однак сліди цього поєдинку ще довго нагадуватимуть про себе, – зазначають у МОЗ.

Осколок пробив тіло наскрізь

Повідомляється, що осколок від фугасного снаряда, який прилетів поруч, наскрізь пробив тулуб. Численні переломи кісток, руйнування суглобів, розриви артерій і вен – тіло Олексія було травмовано до невпізнання.

У такому стані пораненого бійця евакуаційним рейсом відправили до Німеччини. Через дев’ять місяців лікування та реабілітації чоловіка поставили на ноги. Усі витрати, а це понад €140 тис., взяла на себе німецька сторона.

Реабілітація

Сьогодні Олексій уже вдома. Крім роботи в його житті з’явилося нове, вимушене дозвілля: 6 разів на тиждень по 4 години на день займається з фахівцями з реабілітації. Щоб хоч трохи наблизити травмовану ногу до бувалої рухливості.

Історія Олексія – одна із сотень історій військових, які пройшли лікування після поранення за кордоном. Якщо ви або ваші близькі-військовослужбовці зазнали бойової травми і потребуєте лікування за кордоном – ви можете подати заявку на сайті МОЗ, додали у пресслужбі відомства.

Теги за темою
Німеччина
Джерело матеріала
loader
loader