У Міжнародному валютному фонді зазначили, що рішення про конфіскацію російських активів мають ухвалювати відповідні органи влади держави, де вони розміщені. Установа зі свого боку буде стежити за розвитком подій, щоб оцінити вплив рішень на міжнародну фінансову систему.
Про це сказала директорка Департаменту з питань комунікацій МВФ Джулія Козак в четвер, 11 січня. Її заяву процитувало виданя Укрінформ. За її словами, оцінки МВФ залежатимуть від того, які конкретні дії вживатимуться з боку цих країн.
"Будь-які рішення, пов’язані з конфіскацією російських активів або накладенням податків на частку в цих активах, повинні ухвалюватися на рівні відповідних органів влади країн (де розміщені заморожені активи РФ – Ред.)", – зазначила вона.
МВФ стежить за дискусіями у різних країнах, щоб оцінити, чи матимуть рішення окремих держав щодо активів Москви мати економічні наслідки для будь-якої з країн-членів Фонду або наслідки загалом для міжнародної валютної системи.
Як повідомляють західні видання, США й Британія активно працюють з іншими країнами для того, щоб зробити можливою конфіскацію російських активів. Це відбувається на тлі занепокоєнь, що конфіскація суверенних активів РФ може зашкодити довірі міжнародній фінансовій системі.
Як писав OBOZ.UA, ЄС у 12-му пакеті санкцій проти Росії вперше запровадив механізм конфіскації приватних заморожених активів РФ, але не заради України. Йдеться про фінанси підсанкційних юридичних та фізичних осіб. Отримані кошти планується спрямовувати європейським компаніям, у яких Кремль відібрав власність у РФ.
При цьому федеральна прокуратура Німеччини подала позов про конфіскацію понад 720 млн євро російських коштів. Їх збираються переказати до держбюджету країни. Це перший такий випадок у Німеччині – до цього активи підсанкційних осіб та компаній лише заморожувалися.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!