Країни Балтії створять спільну зону оборони біля Росії та Білорусі
Країни Балтії створять спільну зону оборони біля Росії та Білорусі

Країни Балтії створять спільну зону оборони біля Росії та Білорусі

Країни Балтії створять спільну зону оборони біля Росії та Білорусі

За допомогою відповідних оборонних об'єктів і заходів країни прагнуть не допустити військового конфлікту.

Міністри оборони Латвії, Литви та Естонії затвердили створення спільної балтійської зони оборони на кордоні з РФ і Білоруссю, підписавши 19 січня в місті Рига відповідну угоду, повідомило Міністерство оборони Естонії на своєму сайті.

Як зазначається, йдеться про створення трьома країнами протягом найближчих років у прикордонних районах зони захисту, яка буде складатися з різних оборонних споруд, для стримування і, за необхідності, захисту від військової загрози.

Глава естонського Міноборони Ханно Певкур пояснив, що балтійська зона оборони є ретельно продуманим проектом, який став необхідним з огляду на безпекову ситуацію. Призначення відповідних об’єктів — не допустити військового конфлікту в регіоні.

“Війна Росії в Україні показала, що окрім техніки, боєприпасів і живої сили, нам також потрібні об’єкти фізичного захисту на кордоні, щоб захистити Естонію з першого метра. Ми робимо це для того, щоб народ Естонії почувався в безпеці, але якщо виникне найменший ризик, ми швидше будемо готові до різного розвитку подій”, — сказав міністр.

У Міністерстві оборони додали, що спільна смуга оборони стане комплексом заходів профілактики та польової безпеки. Її елементи будуть забезпечувати діяльність підрозділів на опорних пунктах, щоб припинити наступ ворога в разі необхідності. Об’єкти розсереджуватимуть, враховуючи висновки з аналізу противника та оточення, а також бойовий план підрозділів. 

Також у повідомленні йдеться, що в мирний час у зоні оборони не будуть розміщувати вибухові речовини, ріжучі дроти чи інші перешкоди. Йдеться лише про створення мережі опорних пунктів і розподільних ліній. Усі процеси планують здійснювати у співпраці з місцевими громадами, узгоджуючи їх із землевласниками.

Також глави оборонних відомств Латвії, Литви та Естонії підписали декларацію про наміри щодо реактивних систем залпового вогню HIMARS, щоб закласти основу для спільного використання цієї зброї як у мирний, так і у воєнний час. Також обговорили питання допомоги Україні, розвитку потенціалу країн Балтії і транскордонного оборонного співробітництва.

Раніше міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус розповів, що експерти всередині країни вважають, що війна Росії проти НАТО можлива вже через п'ять-вісім років. Він аргументував, що погрози від Кремля лунають майже щодня, останнім часом вони все частіше стосуються країн Балтії. 

Джерело матеріала
loader
loader