/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F70a35fb09cc25dfc74e591231d452a4f.jpg)
Астрономи виявили невідомий об'єкт у Чумацькому Шляху
Міжнародна група астрономів виявила в Чумацькому Шляху загадковий об'єкт, який важчий за найважчі з відомих нейтронних зірок, але легший від усіх відомих чорних дірок. Відкриття, опубліковане у журналі Science, було зроблено за допомогою радіотелескопа MeerKAT.
Об'єкт був виявлений на орбіті мілісекундного пульсара, що швидко обертається, розташованого на відстані близько 40 000 світлових років від Землі в кульовому скупченні NGC 1851.
Моделювання показує, що найімовірнішим сценарієм формування цієї незвичайної системи є те, що вона виникла як бінарна система, що складається з пульсара та білого карлика. Потім білий карлик був викинутий із системи, але в його місце прибув третій, невідомий об'єкт. Цим третім об'єктом може бути або надмасивна чорна діра, або надмасивна нейтронна зірка.
"Це дуже захоплююче відкриття", - сказав провідний автор дослідження доктор Пол Деморест із Національної радіоастрономічної обсерваторії. "Це може бути новий тип об'єкта, а може бути і те, що ми вже розуміємо, але в новому та несподіваному вигляді".
Астрономи кажуть, що подальше вивчення об'єкта та визначення його типу може стати великим проривом у нашому розумінні еволюції нейтронних зірок чи чорних дірок.

