DW: Німеччина обманює НАТО та Україну щодо свого військового бюджету
DW: Німеччина обманює НАТО та Україну щодо свого військового бюджету

DW: Німеччина обманює НАТО та Україну щодо свого військового бюджету

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус перебуває на посаді вже рік. Він найпопулярніший міністр у вкрай непопулярному уряді канцлера Олафа Шольца і саме йому було доручено модернізувати збройні сили Німеччини.

Про це пише Deutsche Welle, зазначаючи, що згадана реформа, нещодавно була згорнута. У федеральному бюджеті на 2024 рік уряд ледве досягне планових витрат НАТО.

Країни НАТО взяли на себе зобов’язання щорічно витрачати 2% своїх бюджетів на збройні сили. Після того, як Росія вдерлася в Україну в лютому 2022 року, канцлер Шольц пообіцяв своїм партнерам у Європі та США, що Німеччина досягне цієї мети в майбутньому.

Німецькій армії пообіцяли додатково 100 мільярдів євро (108 мільярдів доларів) на модернізацію. Цей спеціальний фонд з бюджет, затверджений Бундестагом, був заснований насамперед для закупівлі сучасної військової техніки, однак виявилося, що допомога Україні тепер надходить і з цього бюджету. Цього року Німеччина планує витратити 8 мільярдів євро на озброєння для України.

Найбільша опозиційна партія, правоцентристська Християнські демократи (ХДС), різко розкритикувала це рішення.

"Спеціальний фонд використовується для поточних операцій і підтримки, а не для розбудови збройних сил", - поскаржився член ХДС, експерт із зовнішньої політики та політики безпеки Родеріх Кізеветтер.

"Це система непрозорості, спрямована на те, щоб створити враження, що Німеччина все ще може досягти мети у 2%", – додав депутат.

Кізеветтер також розкритикував спосіб, в який Німеччина підраховує, скільки допомоги вона надає Україні.

"Цифри прикрашені… Ми уважно проналізували те, що насправді було поставлено, і виявили, що це від 4 до 5 мільярдів євро за останні два роки", – пояснив Кізеветтер.

"Ще 8 мільярдів євро було оголошено на цей рік, але не було надано. Було б дуже чесно та корисно, якби німецький уряд публікував лише те, що було надано, а не те, що було обіцяно", - додає експерт.

Крім того, Німеччина стверджує, що направила Україні понад 17 мільярдів євро допомоги. Але, за словами Кізеветтера, ця цифра також включає соціальні послуги для понад мільйона українських біженців у Німеччині.

"Мало що змінилося в розрахунках Німеччини щодо цілі 2% для НАТО", - каже Крістіан Меллінг з Німецької ради з міжнародних відносин.

Відповідно до аналізу Меллінга, за найгіршого сценарію НАТО має лише п’ять років, щоб наростити свої сили, достатні для того, щоб утримати Росію від нападу на територію НАТО, особливо на країни Балтії.

Але він визнає, що той факт, що уряд Німеччини зараз включає допомогу Україні в цільовий облік бюджету НАТО, "можна також вважати законним", тому, що українська армія, хоч і опосередковано, захищає територію Альянсу від Росії.

Як повідомляв OBOZ.UA, у німецькій компанії Taurus Systems заявили, що можуть оперативно поповнити запаси крилатих ракет Taurus у разі відповідного замовлення. Таким чином виробник спростував заяви про те, що Німеччина нібито не в змозі швидко відновити ракетний потенціал після можливого постачання Taurus Україні.

У парламентських фракціях "Зелених" та "Вільної демократичної партії" є голоси, так само, як і в блоку християнських партій ХДС/ХСС, за передачу Києву ракет Taurus, зазначає Deutsche Welle. Однак на голосуванні в Бундестазі 17 січня відповідну ініціативу було відхилено. Із 666 депутатів, які були присутні на засіданні, 485 проголосували "проти".

Крім того, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус сказав, що наразі Берлін передав Україні все озброєння та техніку, "яке міг". Передати більше означало б піти ва-банк та знизити власну обороноздатність, заявив він.

У парламентських фракціях "Зелених" та "Вільної демократичної партії" є голоси, так само, як і в блоку християнських партій ХДС/ХСС, за передачу Києву ракет Taurus, зазначило видання Deutsche Welle. Однак на голосуванні в Бундестазі 17 січня відповідну ініціативу було відхилено. З 666 депутатів, які були присутні на засіданні, 485 проголосували "проти".

Крім того, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус сказав, що наразі Берлін передав Україні все озброєння та техніку, "яке міг". Передати більше означало б піти ва-банк та знизити власну обороноздатність, заявив він.

Однак днями в Бундестазі заявили, що в разі скорочення допомоги Україні з боку США Німеччина оперативно реагуватиме на можливі надзвичайні ситуації. Депутати заявили, що українці можуть бути впевненими в солідарності німецького народу.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader