Пітер Зейхан: Трамп розвалив міцну республіканську коаліцію і точно програє президентські вибори у США
Пітер Зейхан: Трамп розвалив міцну республіканську коаліцію і точно програє президентські вибори у США

Пітер Зейхан: Трамп розвалив міцну республіканську коаліцію і точно програє президентські вибори у США

Відомий американський аналітик Пітер Зейхан представив своє бачення, чому Дональд Трамп не зможе виграти президентські вибори в США у листопаді 2024 року.

"Хвиля" зробила переведення його останнього огляду.

"Сьогодні ми обговоримо, чому Дональд Трамп не має жодних шансів виграти загальні вибори, якщо, звичайно, він не буде дискваліфікований чи не опиниться у в'язниці до цього.

Треба розуміти, як влаштовано нашу виборчу систему. Ми використовуємо таку систему в одномандатних округах, яка означає, що ви голосуєте за одну людину, яка представляє конкретний географічний район. Це не як у Нідерландах, де ви голосуєте за партію; ви голосуєте за конкретну людину. Ця система сприяє появі двох великих партій і спонукає їх бути широкими коаліціями, що об'єднують, тому що їм потрібно забезпечити найбільшу кількість голосів, ніж у їхніх суперників. Тому треті чи четверті партії не утримуються на плаву довше за один-два політичні цикли, після чого ми завжди повертаємося до двопартійної системи.

Така система потребує великих партій, що означає наявність безлічі владних центрів і фракцій у кожній партії, що змінюються в політичному впливі в міру розвитку технологій, геополітики та соціальних питань. За останні 30 років ми бачили значні зрушення, наприклад, гіперглобалізацію та деглобалізацію, розвиток інформаційної економіки та соціальних медіа, а також старіння покоління бебі-бумерів. Розуміння динаміки цих фракцій, особливо всередині їхніх партій, є вкрай важливим.

Розглянемо, наприклад, республіканців та демократів. Республіканці традиційно чисельно поступаються, але підтримують згоду між своїми фракціями, такими як прихильники заборони абортів, військові, прихильники закону та порядку, а також орієнтовані на бізнес-виборці. Їхні питання рідко конфліктують, формуючи тверду, надійну коаліцію, хоч і меншу за кількістю електорату. Вони досягли успіху, будучи послідовними і залучаючи деяких незалежних виборців.

Демократи, однак, звертаються до ширшого кола, залучаючи меншості, еліти узбережжя та організовану працю (профспілки). Проблема для них – узгодити ці групи щодо конкретних політиків. Наприклад, введення термінів, таких як "Латінкс" (Latinx), який не знайшов відгуку у латиноамериканської спільноти, чи просування Зеленої революції, яка поділяє еліти узбережжя та профспілкових працівників...

Їхні кандидати, які фокусуються на практичних, заснованих на конкретних питаннях кампаніях, ризикують внутрішнім конфліктом, що призводить до апатії виборців у їхніх лавах.

При цьому вони процвітають під керівництвом харизматичних лідерів, які уникають поділу з конкретних питань, як це було з Бараком Обамою.

Традиційно республіканці виграють завдяки меншій кількості внутрішніх тем, що розділяють. Однак Дональд Трамп вніс нові теми, що розділяють, у республіканську базу, роздробивши колись згуртований блок виборців. Його підхід вніс відчуження для ключових фракцій, як-от бізнес-спільнота, і спровокував конфлікти між групами. Наприклад, між прихильниками військових та противниками абортів, як видно з дій сенатора Томмі Табервілла, який пов'язує військові підвищення у званні з політикою щодо абортів.

У такій ситуації республіканці стикаються з проблемою згоди, аналогічною демократам, але в них просто менше виборців. Якщо Трамп стане номінантом, роздроблена республіканська коаліція у поєднанні з його додатковим “багажем” робить дуже малоймовірним, що вони зможуть забезпечити достатню кількість голосів. І це навіть не враховуючи фактор незалежних виборців".

Нагадаємо, що 21 січня стало відомо, що кандидат від Республіканської партії США Рон Десантіс зняв свою кандидатуру на праймеріз на користь Дональда Трампа.

Теги за темою
Дональд Трамп
Джерело матеріала
loader
loader