/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F740d5a074bc17df7bb07764c349587a3.jpg)
Цінники будуть рости щомісяця: які продукти можуть подорожчати вже найближчим часом
Протягом року будуть стабільно дорожчати три категоріх популярних продуктів. Цінники на них будуть зростати майже щомісяця.
Про це в ефірі телеканалу "Рада" заявив економіст Олега Пендзіна.
Через війну в Україні суттєво зросли ціни на продукти харчування. У 2024 році ця тенденція буде зберігатися.
Пендзін зазначає про те, що в Україні провожать регулярно зростати 3 категорії популярних продуктів на столі.
Зокрема майже щомісяця будуть зростати цінники на:
- хліб та хлібобулочні вироби;
- молочні та кисломолочні продукти;
- м'ясні продукти.
У минулому році, за данними Держастату, рекордсменом по ціні стала картопля. Однак в той же час гречка стала більш доступною для українців.
Загалом за минулий рік цінники на популярні продукти зросли так:
- картопля (на 64,5% більше);
- яблука (на 35,4% вище);
- дитячі молочні суміші (на 24,9% дорожче);
- яловичина (на 19,9% більше);
- філе куряче (на 17,7% вище).
В той же час наші громадяни стали меньше витрачати на:
- гречка (на 59,2% менше);
- цибуля (на 50,7% нижче);
- морква (на 48,9% дешевше);
- соняшникова олія (на 15,2% менше);
- рис (на 13,9% нижче).
Раніше портал Знай інформував, борщ тепер не для всіх: в Україні супермаркети оновили ціни на помідори, картоплю та капусту
Також наш портал повідомляв, прийшов час домашнього хліба? Українські супермаркети оновили цінники на цукор, сіль та борошно

