Наразі 3% шкіл у Київській області перейшли на дистанційну форму навчання через відсутність укриттів. Протягом року планується розв'язувати цю проблему. Загалом в регіоні діє більше ніж 2,1 тисячі сховищ. Випадки недопускання людей до захисних споруд поодинокі.
Як повідомляють у Київській обласній військовій адміністрації, у школах Вишневого, Гатного, Крюківщини, Софіївської Борщагівки та села Шпитьки оглянули захисні споруди.
- Загалом укриття, де ми побували, цілком придатні для комфортного та безпечного перебування дітей. Деякі — подвійного призначення. В час, коли немає уроків, там проводять спортивні секції чи гуртки, — повідомив начальник КОВА Руслан Кравченко
Для 18 шкіл і дитсадків будують нові укриття, а в 35 освітніх закладах виконують ремонтні роботи.
У Київській області наразі налічується понад 2,1 тис. бомбосховищ. З них майже 1,6 тис. є простими укриттями. Більше ніж на 180 об'єктах наразі тривають ремонтні роботи.
Влада області та правоохоронні органи реагують на скарги мешканців, які повідомляють про обмеження доступу до бомбосховищ. За словами Руслана Кравченка, такі випадки поодинокі. Він навів приклад інциденту, що трапився в Софіївській Борщагівці, де жителі ЖК "Антрацит" висловили невдоволення тим, що під час тривоги їх не пускають на територію підземного паркінгу. Після переговорів із забудовником ситуацію владнали й паркінг відкрили для людей, зазначив очільник КОВА.