На Землі знайдено сліди життя, яке існувало 3,4 млрд років тому
На Землі знайдено сліди життя, яке існувало 3,4 млрд років тому

На Землі знайдено сліди життя, яке існувало 3,4 млрд років тому

Первісне життя утворилося на Землі безпосередньо на початку її існування. Вчені виявили сліди стародавнього життя, які вказують на екосистему віком 3,4 мільярди років.

Про це йдеться у дослідженні, яке опубліковано у науковому виданні Precambrian Research. Докази було виявлено під час аналізу гірських порід, знайдених у Південній Африці.

Дослідження провели Мануель Райнхардт з Геттінгенського університету в Німеччині та його колеги. Вони вивчали скелі з рифового чертога Бак, що є частиною Барбертонського зеленокам'яного поясу в Південній Африці. Це породи, вік яких оцінюється в 3,42 мільярди років. Вважається, що вони є залишками мілководних морів, що оточували ланцюг вулканічних островів.

У шарах цієї породи було виявлено мікроскопічні згустки вуглецевої речовини, які, на думку вчених, є залишками мікроорганізмів, що жили в цих морях.

Райнхардт і його колеги під час своєї роботи зосередилися на самому вуглеці. Він існує в декількох формах, які називаються ізотопами. Основними двома ізотопами вуглецю є вуглець-12 та вуглець-13. Наявність першого ізотопу свідчить про біологічну речовину, в той час як другий ізотоп вказує на небіологічну.

Однак, як зазначають вчені, не всі живі істоти однаково добре поглинають вуглець-12. Це означає, що співвідношення між цими двома формами може дати ключ до розуміння метаболізму організму.

У матеріалі з порід було виявлено значний вуглецевий слід, який відповідає фотосинтезу – здатності використовувати енергію світла для виробництва цукру. Це є доказом того, що мільярди років тому біля поверхні моря жила величезна кількість фотосинтезуючих мікробів.

Як пише News Scientist, Райнхардт виявив, що деякі рештки породи мали менший вміст вуглецю-12. Він припускає, що ці мікроби, ймовірно, харчувалися хімічною речовиною під назвою ацетилкоензим А.

Інші згустки мали ще нижчий рівень вуглецю-12, що може бути свідченням того, що мікроби в них виробляли метан або ацетат як відходи, якими потім харчувалися інші мікроби.

Вчений зазначає, що неможливо точно сказати, чи всі мікроби жили в одному і тому ж місці в один і той же час. Він припускає, що фото синтезуючі організми могли жити біля поверхні води, а інші – в осаді на морському дні.

Дослідження додає нових доказів більш раннього зародження життя на Землі, ніж вважалося до цього. Вік Землі, як відомо, сягає 4,5 млрд років.

Раніше OBOZ.UA розповідав про те, що земне ядро може змінити свою форму і перевернути все на планеті догори дриґом.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

Джерело матеріала
loader