"Випробовуємо в бою": Україна атакує об'єкти на території РФ дронами власного виробництва, – Камишін
Україна використовує для атак по об'єктах на території РФ переважно дрони власного виробництва. При цьому тестування українські БпЛА проходять одразу у бойових умовах.
За пусками дронів пильно наглядають інженери, які фіксують застосування безпілотників задля того, аби вдосконалювати їх. Про це пише видання TIME з посиланням на міністра стратегічних галузей промисловості Олександра Камишіна.
Урядовець розповів журналістам, що "майже всі останні удари" по цілях на території РФ були завдані не закордонними, а вітчизняними дронами "з українських фабрик та підпільних майстерень".
Видання зазначає, що ці БпЛА зазвичай запускаються серед ночі з секретних баз на території України.
"Їх ретельно охороняють: окрім солдатів, що керують дронами, лише кільком цивільним інженерам зазвичай дозволяється спостерігати за пусками. Інженери ретельно фіксують і вимірюють роботу зброї, вивчають її застосування та невдачі", – пише TIME.
У цих БпЛА тестові польоти є водночас і бойовими.
"У нас немає часу випробовувати ці речі на полігоні. Ми випробовуємо їх в бою. Тому ми повинні бути там, вносити корективи і вдосконалення", — пояснив Камишін.
Видання також констатує, що Україна нині намагається зменшити залежність від західної зброї шляхом нарощування власного виробництва. Досягнення здатності закривати поточні потреби в озброєнні, твердять журналісти, є одним з центральних пунктів стратегії України з досягнення перемоги у війні з Росією.
Водночас на шляху реалізації мети стоїть потреба відродити українську військову промисловість, що з часів СРСР налічує сотні заводів і десятки тисяч кваліфікованих працівників. Адже нищівного удару по ній завдали як десятиліття занепаду, так і ракетні удари держави-агресорки.
Тому, пише TIME, перед Камишіним стоїть непроста задача – відродити майже "мертві" заводи, а подекуди – кардинально переналаштувати їх для абсолютно нових цілей.
"Скільки б ми не виробляли звичайних озброєнь, ми не можемо наздогнати Росію. Нам потрібно використовувати передові технології, щоб знайти новий підхід", – пояснив свою стратегію міністр стратегічних галузей промисловості.
Нагадаємо, раніше в ISW заявили, що Росія намагається адаптуватися до більш широкого використання Україною дронів. Наразі країна-агресор завершує випробування протидронових "мініракет", які окупанти планують запускати з використанням модернізованих "Панцирів".
За їх допомогою загарбники сподіваються захистити свої найважливіші військові об'єкти від ударів українських дронів.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!