27-річна жінка із села Варі народила свою сьому дитину прямо в швидкій. Закарпатські медики з подивом згадали, що на цьому ж повороті біля Берегового 12 років тому так само взимку довелося зупиняти авто, щоб прийняти 12-ї пологи багатодітної мами з того самого села.
Фельдшер на швидкій уміє все
І тоді, і зараз, завдяки професіоналізму фельдшерів швидкої і висококласних водіїв авто, немовлята народилися здоровими і їх з мамами успішно доставили до медзакладу.
Пологи “на колесах” для медиків – завжди випробування, для породіллі – завжди ризик. У більшості випадків бригади швидких намагаються чимшвидше доставити жінку до пологового будинку. Але інколи немовлята дуже поспішають народитися і тоді доводиться зупиняти авто і проводити невідкладні заходи в автомобілі.
Так сталося і цього понеділка, коли бригада №602 у складі фельдшера Юрія Данича і водія Дезидера Блонера виїхала на виклик у село Варі, що на Берегівщині. Народжувала 27-річна багатодітна мама, що вже мала шестеро дітей.
Машина везла породіллю в пологовий дуже швидко, але, коли стало зрозуміло, що не встигають, авто зупинили під горою на в’їзді в Берегово.
– У жінки почалися стрімкі пологи. Породілля була дуже збуджена, ледь вдалося її заспокоїти, – розказує Юрій Данич.
Під цією горою народжуються богатирі
Народився здоровий доношений хлопчик. Перерізали пуповину, зробили все, що потрібно в таких випадках. Маму та дитя доставили до Берегівської лікарні ім. Бертолона Ліннера. Вони почуваються добре.
За 23 роки роботи на швидкій фельдшер Юрій Данич прийняв щонайменше з два десятки пологів. Пригадує що різні були обставини, але каже що ці, останні, – особливі, оскільки навіяли спогади про аналогічний випадок.
За його словами, він вже згодом зрозумів, що вони відбулися в тому ж самому місці, за тих самих обставин, і з такою ж неслухняною породіллею з того самого села.
У лютому 2012-го стояли морози до -22 градусів. А в УАЗику швидкої жінка народжувала свою 13-ту дитину (!!!).
– Народився справжній богатир – малюк вагою 5, 5 кг! Все теж, як і тепер, пройшло без ускладнень, – згадує Юрій.
Не дивно, що потім батьки новонародженого наполягали, щоб фельдшер став названим батьком малюка.
Джерело: