В Україні можуть запровадити обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (автострахування). Відповідний законопроєкт уже був прийнятий у першому читанні у Верховній Раді, а тепер його рекомендують ухвалити в цілому.
Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу"). Він зазначив: комітет уже дав відповідну рекомендацію щодо законопроєкту.
За словами Гетманцева, документом пропонується, зокрема, поступово підвищити максимальні розміри страхової виплати до встановлених у країнах Європейського союзу. А крім того:
- Запровадити швидке здійснення гарантійних виплат потерпілим особам за страховиків-банкрутів до набрання чинності законом.
"Зараз це роки. А пропонується до 90 днів", - пояснив нардеп.
- Впровадити пряме врегулювання у всіх випадках дорожньо-транспортних пригод, у яких шкода заподіяна лише транспортному засобу.
Це, за його словами, дозволить потерпілим звертатися по страхову виплату до свого страховика, навіть якщо винуватця не застраховано.
- Розширити застосування європротоколу – оформлення заяви про страхове відшкодування при ДТП без участі поліції.
Для українських водіїв значно підвищили ціни на документи
Водночас, в Україні вже сильно подорожчала низка адміністративних послуг сервісних центрів МВС. Нові розцінки набули чинності з 1 січня 2024 року.
Як розповіли у Головному сервісному центрі МВС, до змін вартість теоретичних та практичних іспитів складала 13 грн, видача посвідчень водіїв – 26 грн. А вартість здійснення реєстраційних дій із транспортними засобами становила 200 грн.
Тепер платити потрібно буде набагато більше. Так, ціни встановили на рівні:
- видача посвідчення водія – 230 грн;
- прийняття теоретичних іспитів – 250 грн;
- прийняття практичних іспитів – 420 грн;
- реєстрація та перереєстрація транспортних засобів – 350 грн.
Як повідомляв OBOZ.UA, також в Україні планують запровадити розмитнення легкових автомобілів через Дію. Відповідний законопроєкт уже підтримано профільним комітетом. Це перший крок, далі на документ чекає розгляд у сесійній залі парламенту в першому читанні.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!