Протест фермерів у Брюсселі під час саміту Євроради: поліція застосувала водомети
Протест фермерів у Брюсселі під час саміту Євроради: поліція застосувала водомети

Протест фермерів у Брюсселі під час саміту Євроради: поліція застосувала водомети

Щонайменше 1,3 тис. тракторів заповнили вулиці Брюсселя поблизу установ Європейського союзу в четвер, коли фермери влаштували акцію протесту, спрямовану проти лідерів ЄС, які зібралися на саміт Євроради.

Як зазначає Bloomberg, демонстрація є частиною ширшої хвилі протестів фермерів у Франції та в усій Європі у зв’язку з тим, що вони називають несправедливою конкуренцією з-за кордону, планами зі скорочення субсидій і планованими нормами ЄС.

Чого хочуть протестувальники

Четвер став кульмінацією багатотижневих протестів по всьому блоку, фермери якого кажуть, що їм стає дедалі важче заробляти на гідне життя, оскільки вартість енергії та добрив зростає через війну Росії проти України, дедалі дешевшого імпорту сільськогосподарської продукції, що ускладнює конкуренцію. Крім того, з’являється дедалі більше посух, повеней і пожеж, які викликані змінами клімату, що просто знищує врожай.

Зараз дивляться

– Ми зібралися тут сьогодні, щоб висловити протест проти європейської системи фермерства. Тому що те, як європейські парламентарії поважають нас або поводяться з нами, – це не те, що має бути. Фермери повинні робити свою роботу з тваринами, на полях, а не сидіти цілими днями за столом і переглядати папери, – сказав Кевін, фермер із передмістя Брюсселя, який назвав тільки своє ім’я.

Інша учасниця протесту, Христина Бріццоларі, каже, що вона та її команда приїхали до Брюсселя, щоб дати зрозуміти, що, хоча вони підтримують цілі, пов’язані з кліматом, цих цілей не можна досягти коштом сільськогосподарського сектору.

Подібні акції протесту, в яких беруть участь в основному молоді фермери, що підтримують сім’ї, проходять по всьому ЄС вже більшу частину тижня. У четвер французькі фермери перекрили рух на восьми автомагістралях в околицях Парижа, а також на інших великих дорогах по всій країні. У Греції фермери мітингували біля сільськогосподарського ярмарку.

Сутички з поліцією

У четвер поліція з водометів обстріляла водою фермерів-протестувальників, які розпалили багаття і перекинули статую перед будівлею Європейського парламенту.

Крім того, один із фермерів намагався зрубати дерево на сходах Європейського парламенту, але його також зупинили водометами.

Як зазначає Politico, під пронизливі звуки вибухів і гудки тракторів фермери з брудними обличчями і в брудних черевиках кидали образи на адресу озброєної поліції, яка встановила перед парламентом загородження з колючого дроту.

Неподалік фермери неухильно додавали олії у велике багаття, кілька з яких горіли по всій площі.

Питання аграріїв, ЄС та Україна

Питання сільського господарства не включено до порядку денного саміту лідерів ЄС у четвер, але ця тема може бути піднята в неофіційному порядку урядами, стурбованими тим, що протести можуть поширитися.

У середу ЄС заявив, що птиця, яйця і цукор, що поставляються з України, залишаться без тарифів тільки в межах середніх обсягів імпорту в 2022 і 2023 роках. Франція, тим часом, пообіцяла продовжити надання поступок фермерам після двох тижнів протестів.

– Іноді мені здається, що ми занадто багато регулюємо. Сьогодні це фермери, завтра це можуть бути інші. Ось чому я також хочу обговорити це в Люксембурзі та зменшити бюрократію. Люди хочуть працювати, а не витрачати свій день на заповнення форм, – сказав прем’єр-міністр Люксембургу Люк Фріден журналістам на саміті в четвер уранці.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан був у центрі уваги саміту в четвер, коли лідери переконували його розблокувати допомогу Україні. Незважаючи на засідання Євроради, Орбан спробував використати протести, щоб набрати політичні бали перед виборами в усьому блоці, де він збирає ультраправу підтримку.

– Це європейська помилка, що лідери не сприймають голос народу всерйоз, – сказав Орбан журналістам у середу після спілкування з фермерами в центрі Брюсселя.

Він додав, що провідні партії глухі до цього питання, як і до імміграції або війни Росії проти України.

Протести по всьому ЄС

Протести почалися у Франції, найбільшому сільськогосподарському виробнику ЄС, на частку якого припадає 18% продукції. Фермери протягом уже двох тижнів протестують проти підвищення вартості виробництва, жорстких правил, введених Брюсселем, і того, що вони називають нечесною конкуренцією з-за кордону.

Ці протести, під час яких було перекрито щонайменше чотири шосе в околицях Парижа, тривають, незважаючи на те, що французький уряд пішов на низку поступок, покликаних заспокоїти гнів протестувальників. Серед таких зустрічних кроків – гарантія виплати європейських фондів до середини березня, посилення нагляду за походженням товарів і розблокування антикризової підтримки виноградників.

У четвер у Португалії фермери організували скупчення тракторів, які сповільнили рух на деяких дорогах і шосе. У Кайє, недалеко від кордону з Іспанією, зібралося 200 тракторів, повідомило новинне агентство Lusa з посиланням на поліцію. Акція протесту організована групою, що закликає приділяти більше уваги сільському господарству. У середу уряд оголосив про комплекс заходів на суму понад €400 млн, покликаних допомогти фермерам.

Сільське господарство, галузь, що найбільше субсидується у 27 країнах ЄС, має зазнати глибоких змін, оскільки блок прискорює перехід до стійкої економіки і посилює глобальну конкуренцію, пише Bloomberg.

Теги за темою
Бельгія
Джерело матеріала
loader
loader