2 лютого віряни відзначають свято Стрітення. У дохристиянські часи Стрітення символізувало зустріч зими з веною. Але пізніше свято набуло релігійного сенсу. Саме цього дня Ісус Христос зустрівся старцем Симеоном, який явив Спасителя світові.
Традиції святкування
У день Стрітення Господнього віряни відвідують богослужіння у храмах. Після літургії відбувається освячення свічок та води.
Вважається, поки Стрітенська свічка своїм світлом може оберігати людину від негараздів, захищати від хвороб. Коли свічка догорить, її треба віднести назад до церкви. Також вважається, що освячена вода на Стрітення має цілющу силу. Освяченою водою прийнято окроплювати оселю.
На свято прийнято у молитвах звертатися до Ісуса Христа. Вважається, що щира молитва обов'язково буде почута.
В цей день заведено збиратися разом з сім'ю за святковою трапезою та молитися. На свято слід пробачити всі образи та непорозуміння.
В народі після Стрітення приступали до традиційних «весняних» справ: готувалися до сівби, білили дерева, переганяли худобу. Також існувала традиція ворожити на майбутній врожай. Для цього на ніч ставили тарілку з зерном у двір, а вранці дивилися, чи на ньому є роса. Якщо роса була, цього року чекали на багатий урожай.
Молодь в цей часом влаштовувала традиційні гуляння.
Молитви на Стрітення
Господи наш Всемилостивий. Як Тебе Діва Марія принесла до храму на уклін, так і ми просимо за дітей наших, дітей Твоїх. Захисти їх від печалей і скорбот, захисти від нечистого і осади в дyшах радість буття. Стань їх надією і опорою в житті і ми, раби грішні, будемо молити за них Тебе і Ангелів, які проповідують Слово Твоє. Амінь!
***
О, Всевишній Господи! Я прошу тебе подарувати мені щастя земне і благо духовне. Молю, почуй мене в цей світлий день, не відрікайся від мене, дай мені сил. Прости мене грішного і відпусти всі гріхи мої, бо каюся я і бажаю стати на шлях істинний, щоб бути ближче до тебе, мій Господь. Молю Тебе, подаруй мені щастя, благополуччя і радість в житті. Во ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь!