![Скільки потрібно голосів для ухвалення закону в Україні](https://thumbor.my.ua/80UVIvg_W4eaeQKEWF0zy0bwFGk=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F329ff79ca03769582cb1d101861771ed.jpg)
Скільки потрібно голосів для ухвалення закону в Україні
Законодавчий процес — це нормативно регламентована процедура ухвалення закону, яка складається з певних стадій: самостійних, логічно завершених етапів і організаційно-технічних дій.
До них належать:
- внесення;
- розгляд;
- прийняття або зміни;
- оприлюднення;
- опублікування.
Скільки потрібно голосів для ухвалення закону в Україні — в матеріалі Фактів ICTV.
Скільки потрібно голосів для ухвалення закону в Україні 2024
Закон України — це нормативно-правовий акт, який ухвалюється Верховною Радою України та підписується президентом України.
Процедура ухвалення закону складається з кількох стадій:
- прояв ініціативи;
- обговорення законопроєкту;
- прийняття законопроєкту.
Кожна з цих стадій ділиться на окремі етапи. Прояв ініціативи включає розробку законопроєкту, внесення та відкликання пропозицій і поправок та їхній розгляд.
На другій і третій стадіях відбувається розгляд законопроєктів у трьох читаннях. Остання стадія законодавчого процесу включає процедуру підписання законів, опублікування і введення їх у дію.
Ухвалення законопроєкту відбувається в результаті голосування.
В Україні звичайні закони ухвалюються голосуванням з більшістю голосів, конституційні — 2/3 від конституційного складу Верховної Ради. Тобто для ухвалення закону в Україні необхідно набрати понад 226 голосів. Для законів, що стосуються внесення змін до Конституції — понад 300 голосів.
Далі тексти законів, ухвалені Верховною Радою, підписуються головою Верховної Ради й передаються на підпис президентові України.
В Україні закон набирає чинності через 10 днів із дня офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачено самим законом.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)