Космічний телескоп Hubble виявив 12 галактик, що знаходяться в процесі взаємодії, створюючи чудові види, які можна порівняти з космічними «перлинними нитками». Про це пише space.com.
Це відбувається, коли спіральні галактики, зіштовхуючись чи проходячи повз одне одного, мають свої спіральні рукави витягнутими у довгі хвости під впливом величезних гравітаційних сил. Ці хвости, що тягнуться на величезні відстані, наче нитки, створюють космічне намисто.
Коли спіральні рукави галактик витягуються в приливні хвости під впливом гравітаційних сил галактик, що взаємодіють, газ і пил, що містяться в цих рукавах, змішуються. Цей процес може призвести до інтенсивного зіркоутворення у приливних хвостах, оскільки перемішані матеріали стають родючим джерелом для утворення нових зірок. Таким чином, приливні хвости можуть стати найактивнішими місцями зіркоутворення у галактиці.
Астрономи з коледжу Рендольф-Мейкон у США, під керівництвом Майкла Родрака, використовували знімки Хаббла для виявлення 425 молодих та масивних зоряних скупчень. Кожне скупчення містить близько мільйона молодих блакитних зірок, що випромінюють ультрафіолетове світло. За допомогою архівних спостережень галактик в ультрафіолетовому діапазоні астрономи спромоглися визначити темпи зіркоутворення в цих галактиках.
- 29 січня телескоп Hubble сфотографував спіральну галактику UGC 11105, розташовану у сузір'ї Геркулеса.
- 29 грудня астрономи виявили безліч нових змінних зірок, включаючи новий тип червоних гігантів, раніше невідомих науці.