Менше одного відсотка ВПО отримали тимчасове житло від держави – депутат
Менше одного відсотка ВПО отримали тимчасове житло від держави – депутат

Менше одного відсотка ВПО отримали тимчасове житло від держави – депутат

Менше одного відсотка ВПО отримали тимчасове житло від держави – депутат

Влада лише розробляє Стратегію забезпечення житлом ВПО.

В Україні до квітня місяця планують розробити мапу, на якій буде розміщена база потенційного житла для тимчасово переміщених осіб. Адже на сьогодні менш ніж один відсоток (46 тис. осіб) від офіційно зареєстрованих ВПО, отримали від держави тимчасове житло. Про це розповів член Комітету ВР з питань прав людини, заступник голови фракції «Слуга Народу» Максим Ткаченко.

"Ця статистика є дуже невтішною. Через брак підтримки від держави ВПО вимушені платити шалені гроші за оренду житла, значна частина ВПО змушена повертатись у свої домівки на тимчасово окупованих територіях, а деякі громадяни повертаються чи досі живуть у прифронтових містах, які перебувають під щоденними обстрілами, адже не мають фінансової можливості переїхати в більш безпечні регіони України", - наголосив депутат в інтерв'ю "Укрінформу".

Він додав, що робоча група наразі планує розробити Стратегію забезпечення житлом ВПО та створення фондів тимчасового житла для ВПО, а також долучитися до проведення системного аудиту та інвентаризувати усі потенційно придатні для проживання приміщення в Україні, залучати до цього міжнародних партнерів. 

"Першочергове завдання політиків, очільників урядових структур та державних компаній – провести інвентаризацію будівель, приміщень в усіх регіонах України, які підпадають під сферу їхньої відповідальності, і створити своєрідну мапу таких об’єктів. Одразу після завершення цього етапу займемося поселенням внутрішньо переміщених осіб у їхнє нове тимчасове житло, а також будемо ремонтувати та добудовувати інші групи об’єктів. Варто зауважити, що серед будівель, які держава планує виділити для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, – гуртожитки, санаторії, бази відпочинку, а також дитячі табори, які наразі не готові приймати через певні обставини наших дітей, саме тому ми готові віддати ці табори для родин внутрішньо переміщених осіб", - зазначив Ткаченко.

Він очікує, що протягом року тимчасове житло вдасться надати для 150-200 тис. переселенців.

На сьогодні, за даними голови ТСК із захисту ВПО Павла Фролова, щомісячну допомогу на проживання отримують загалом 2,59 млн внутрішніх переселенців. Серед них: 49% (або 1,25 млн) громадян є працездатними особами; 25% (або 636 тис.) – пенсіонерами; 22% (або 565 тис.) – дітей до 18 років; 5% (або 134 тис.) – особами з інвалідністю.

Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій розробляє фундаментальний законопроєкт про захист прав і свобод внутрішньо переміщених осіб. Він буде регламентувати механізми задоволення основних потреб ВПО, допомогу в розв’язанні їхніх питань із житлом, працевлаштуванням, інтеграцією в нові громади та нове життя. 

Нагадаємо, наприкінці січня Кабмін ухвалив рішення автоматично продовжити виплати для всіх внутрішньо переміщених осіб до 1 березня 2024 року. Також деяким категоріям осіб допомогу на проживання продовжать на 6 місяців.

Джерело матеріала
loader
loader