Якщо ви помітили, що ваш смартфон почав все частіше гальмувати, тобто кілька простих способів це виправити. При цьому вони підходять як для Android-смартфонів, так і айфонів.
Так, кожному власнику сучасних гаджетів потрібно знати, що сміття, кеш та віруси можуть суттєво уповільнити його роботу. При цьому своєчасне очищення та дотримання правил цифрової гігієни дозволяють продовжити термін служби смартфона.
Отже, якщо почали гальмувати ігри на телефоні, програми відкриваються повільно, то насамперед варто перевірити сховище (внутрішню пам'ять) . Найкраще стежити, щоб 3–4 Гб завжди залишалися вільними. Саме тому зараз все популярнішими стають телефони з 128 Гб і більше. Чим більше місця, тим менша ймовірність, що займете всю пам'ять. Тому будь-яких програм-ліхтариків, очисників пам'яті та деінсталяторів краще позбутися або перенести їх на карту пам'яті.
Зробити це можна у різний спосіб. Наприклад: перейти до "Параметри" - "Програми" - вибрати відповідну утиліту, натиснути "Видалити".
Вручну очистіть кеш
Для очищення даних на Android перейдіть до "Налаштування" → "Сховище" → "Звільнити місце" та підтвердіть дію. На айфонах такої функції немає, кеш очищається самостійно при перезавантаженні пристрою.
Іноді перезавантажувати свій гаджет.
Це найбанальніший, але часом найдієвіший спосіб "оживити" зависаючий гаджет. Перезавантаження смартфона допоможе закрити навіть процеси, які ви не змогли завершити самостійно. При цьому видаляються тимчасові файли та закриваються фонові програми, які робили роботу смартфона повільнішою.
Оновіть програмне забезпечення
Оновлення програмного забезпечення – важливий процес, який дозволяє виправити різні помилки, які виникли у попередніх версіях операційної системи. Те саме стосується різних програм.
За умовчанням як Android-смартфони, так і iPhone самі перевіряють наявність актуальних оновлень та пропонують встановити їх за доступністю. Щоб перевірити, напевно, в налаштуваннях зайдіть в "Основні" → "Оновлення системи" (iOS) або "Система" → "Оновлення системи" на Android.
Якщо всі проблеми, які ми описали вище, не є актуальними, ймовірно, у смартфоні є вірус . Завантажити вірус простіше - можна перейти по шкідливому посиланню з месенджера або пошти, завантажити підозрілий документ або APK файл з неофіційного сайту.
Віруси займають оперативну пам'ять, гальмують роботу гаджета. Також можуть заповнювати внутрішню пам'ять.
1. Встановити антивірус. Сьогодні є багато різних додатків. Наприклад: Kaspersky Internet Security, McAfee Mobile Security та інші. З їх допомогою можна продіагностувати смартфон, почистити його та запобігти попаданню в систему вірусів.
2. Віднести смартфон до сервісного центру , щоб його почистили - якщо самостійно не виходить, боїтеся чи не впевнені, що зможете очистити все до кінця.
Відключіть анімації та "живі" шпалери
Якщо ви любите дивитися, як іконки "вилітають" на робочий стіл, або на анімацію переходу, будьте готові до того, що процесор значно перегріватиметься. Також вони позначаються на автономності пристрою: смартфон розряджається швидше.
Вихід тут один: відключіть усі додаткові елементи, залишивши лише найнеобхідніші. Таким чином, смартфон працюватиме швидше та без провисань.
Якщо ж нічого не допомагає, то скидання до заводських налаштувань ще один спосіб, який допоможе очистити смартфон. Суть його в тому, що гаджет повністю обнулиться до заводських налаштувань. Це видалить взагалі все на ньому. Тому потрібно скопіювати всі важливі файли. Перенести їх можна на інший телефон, у віртуальну хмару або зробити резервне копіювання.
Скидання до заводських налаштувань Android: "Налаштування" - "Система та оновлення" - "Скидання" - "Відновлення заводських налаштувань".
Скидання до заводських налаштувань iPhone: " Параметри" - "Основні" - "Перенесення або скидання iPhone" - "Скинути/Скинути".
Давайте ще раз коротко перерахуємо основні причини, чому можуть гальмувати інтернет на телефоні, відео, ігри та різні утиліти.
Недостатня кількість оперативної пам'яті (ОЗП): Якщо пристрій працює з недостатнім обсягом ОЗУ для запущених програм, він може почати гальмувати через брак ресурсів для обробки завдань.
Недостатня кількість вільного місця на внутрішньому сховищі: Коли внутрішнє сховище смартфона заповнюється до краю, це може сповільнити його роботу, оскільки операційна система не має достатньо місця для тимчасових файлів та кешу.
Старі або неоптимізовані програми: Деякі програми можуть бути погано оптимізовані або просто вимогливі до ресурсів. Запуск таких програм може призвести до гальмування всього пристрою.
Фонові процеси: Фонові процеси, такі як синхронізація даних, оновлення програм або резервне копіювання, можуть займати ресурси процесора та мережі, що може спричинити уповільнення роботи пристрою.
Наявність шкідливих програм: Наявність шкідливих програм або вірусів на пристрої може призвести до гальмування роботи, оскільки вони можуть використовувати ресурси пристрою для своїх цілей.
Читайте також:
Як відновити заводські налаштування на смартфоні Samsung, якщо не пам'ятаєш пароль: корисні поради
Як правильно заряджати iPhone: помилки, які можуть зіпсувати телефон
Як відсканувати документи на телефоні: кілька способів, які допоможуть