ЄС має на меті збільшити військові закупівлі: Bloomberg розкрив деталі проєкту
ЄС має на меті збільшити військові закупівлі: Bloomberg розкрив деталі проєкту

ЄС має на меті збільшити військові закупівлі: Bloomberg розкрив деталі проєкту

Європейський Союз до 2035 року планує збільшити закупівлі оборонної системи в межах блоку, змінивши тенденцію закупівлі більшої частини свого військового обладнання в третіх країнах.

Як пише агентство Bloomberg, ця мета є частиною оборонно-промислової стратегії ЄС та передбачає спільні інвестиції, заходи щодо забезпечення критично важливих поставок і зміни в кредитній політиці Європейського інвестиційного банку.

Очікується, що Єврокомісія представить стратегію протягом найближчих тижнів.

Зараз дивляться

Зазначається, що через повномасштабне вторгнення Росії в Україну блок намагається наростити виробничі потужності і витрати після десятиліть недоінвестування.

— Геополітичні події вказують на нагальну потребу для Європи взяти на себе більшу відповідальність за власну безпеку і бути готовою ефективно протистояти повному спектру загроз, з якими вона стикається. ЄС є і повинен продовжувати ставати сильнішим гравцем у сфері безпеки і оборони, – йдеться у документі, з яким ознайомилися журналісти.

Які пропозиції включає цей план

  • мінімальний рівень спільних закупівель оборонного обладнання та зміна тенденції до закупівлі військових систем у постачальників з-поза меж ЄС;
  • механізми, які б забезпечували негайне нарощування критично важливих поставок у разі дефіциту або кризи, а також оперативне виявлення критичної залежності від третіх країн;
  • розширення доступу промисловості до фінансів і програм фінансування ЄС та створення нових партнерств у сфері оборони і безпеки;
  • визначення ключових проєктів, на яких слід зосередити зусилля та ресурси.

Згідно зі стратегією, ЄС повинен мати можливість масово виробляти оборонне обладнання, таке як боєприпаси і безпілотники. Європа також повинна захистити свій доступ до морського, повітряного, кібернетичного і космічного простору.

Bloomberg пише, що ці зусилля вимагатимуть спільних інвестицій і закупівель, а не придбання готового обладнання з третіх країн, якщо ЄС хоче перейти від реагування на надзвичайні ситуації до стану готовності.

Теги за темою
Єврокомісія
Джерело матеріала
loader
loader