В Україні не розглядаються підвищення податків – Василевська-Смаглюк
В Україні не розглядаються підвищення податків – Василевська-Смаглюк

В Україні не розглядаються підвищення податків – Василевська-Смаглюк

Влада України не розглядає питання підвищення податків для того, щоб покрити відсутність допомоги від США.

Про це в етері телемарафону Єдині новини заявила народна депутатка від Слуги народу, членкиня комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ольга Василевська-Смаглюк.

Вона зауважила, що фінансова і військова допомога США для України надзвичайно важлива.

Зараз дивляться

– Але сьогодні вже стало легше від новин з ЄС — €50 млрд виділяють для допомоги Україні. Тому, якщо ми говоримо про соцвиплати — ВПО, пенсії — то допомога від ЄС досить суттєва, і вона є, — сказала депутатка.

Василевська-Смаглюк зауважила, що є питання щодо ухвалення закону про мобілізацію і фінансування витрат на мобілізацію.

– І зараз уряд працює над альтернативними сценаріями. До кінця місяця буде представлено у ВР план дій від уряду саме для фінансування мобілізації, — говорить вона.

Надання допомоги США

За словами депутатки, президент на зустрічі з фракцією сказав, що він позитивно оцінює можливість надання допомоги США.

– В обхід Сенату її також можна отримати через Світовий банк. Над цим сценарієм також президент працює. Крім цих грошей від США, ми маємо домовленості з конкретними сумами завдяки підписаним меморандумам президентом України з іншими країнами, — говорить Василевська-Смаглюк.

До кінця лютого, за її словами, народні обранці, за домовленістю з урядом, очікують план альтернативних надходжень в Держбюджет.

– Це можуть бути понаднормові надходження з митниці, з податкової, перегляд акцизних зборів, зборів за надра. Але президент проти підвищення податків, тому підвищення податків ми не розглядаємо зараз як основний сценарій. Що стосується курсу гривні, можливих запозичень у Нацбанку — ці також розглядаються варіанти. ОВДП — запозичення через підвищення на внутрішньому ринку, над цим зараз працює Мінфін, — говорить депутатка.

Джерело матеріала
loader
loader