Проби води були направлені до лабораторії
У Києві в озері Блакитне на Виноградарі було зафіксовано часткове море риби. У середу, 28 лютого, на місці події працювали спеціалісти КП "Плесо", які провели тут аерацію води.
Це було необхідно для покращення екологічного стану водойми та запобігання його забруднення. Детальніше про проведені роботи розповіли на офіційній сторінці КП "Плесо" у Фейсбук.
Так, на території озера Блакитне після сходження льоду було встановлено, що у водоймі загинуло кілька риб. Це могло статися через те, що водоймище щільно скував лід і риба просто задихнулася.
Співробітники КП "Плесо" забрали територію озера, а лабораторія взяла на аналіз проби води. Загиблу рибу також відправили на дослідження до лабораторії Держпродспоживслужби.
Окрім цього, співробітники КП "Плесо" провели аерацію води. Цей захід спрямований на покращення екологічного стану водойми та запобігання його забруднення.
Тут було встановлено мобільний кисневий аератор, який подавав повітря у товщу води. Насичення води киснем сприяє витіснення з дна водоймища небезпечних речовин: сірководню та аміаку. Також варто відзначити, що аерація водного дзеркала зменшує ризик загибелі риби та покращує естетичні характеристики водойми.
"КП "Плесо" і надалі реалізовуватиме систематичний моніторинг стану озера, який включатиме постійний контроль рівня кисню у воді, а також виявлення будь-яких потенційних джерел забруднення або впливу на екосистему водоймища шляхом відбору та передачі проб поверхневих вод для дослідження вмісту забруднюючих речовин" , — Наголосили на сторінці КП.
Варто зазначити, що неподалік озера Голубой знаходиться озеро Синє, яке знаходиться в катастрофічному стані і меліє починаючи з 2020 року. На даний момент ніяких робіт на водоймі не ведеться. І схоже, що після відлиги наміри розчистити водойму знову залишаться "замороженими". Яка ж доля нового тендеру на роботи з ревіталізації Синього теж не відомо.
Як відомо, проблема з обміленням цієї прикраси спального масиву виникла ще 2020 року. Вже тоді на замовлення КП "Плесо" фахівці досліджували водойму. Втім, за словами місцевих, зневоднене озеро не рятують.
Для довідки: Аерація – це технологія очищення води від усіляких домішок (заліза, марганцю, сірководню тощо) шляхом її насичення киснем, що призводить до покращення органолептичних властивостей – усунення надлишку металів та знищення неприємного запаху.
Раніше "Телеграф" розповідав про те, на тлі чергового будівельного буму у столиці користувачі соцмереж висловлювали побоювання, що згодом на місці озера Синє з’являться нові висотки, якщо все залишити так, як є.