Ця війна надовго: історія загиблого добровольця Олександра Поліщука
Ця війна надовго: історія загиблого добровольця Олександра Поліщука

Ця війна надовго: історія загиблого добровольця Олександра Поліщука

Нещодавно президент озвучив кількість втрат України у повномасштабній війні Росії проти України. Серед цієї 31 тисячі – і Олександр Поліщук, 36 років, батько двох дівчаток, родом із Черкащини.

Історія Олександра Поліщука

Олександр завжди поспішав на допомогу друзям і побратимам. Так і загинув. У рацію із сусідньої позиції він почув: “У кого є теплік? Наш сів” і помчав віддати свого. Уже на зворотному шляху потрапив під обстріл. Його намагалися врятувати, але марно. Той тепловізор таки допоміг побратимам. І навіть машина героя вже більше як через рік після загибелі досі рятує життя на передовій.

Він пішов на фронт добровільно, одразу ж у травні 2022-го із рідного міста Тальне Черкаської області.

Зараз дивляться

– Я плакала, просила, бо ж діти маленькі. Але він відповів – я маю захищати наших дітей, не хочу, щоб на наше подвір’я прийшли кацапи. Я так вирішив. Може, ти колись зрозумієш. Він звик бути лідером. А якщо щось зі мною станеться – ти сильна, ти хороша мати, і я знаю, що ти виховаєш наших доньок правильно, – розповідає дружина Алла.

Дуже хвилювався за родину, тому відправив дружину і двох доньок за кордон. У дорозі до кордону меншій виповнився рік. Тож менша востаннє бачила тата в 1 рік, старшій було 6.

Олександр потрапив у протитанкове відділення, майже весь час провів у боях на Донеччині.

– Він хотів принести користь своїй країні. Завжди був активістом. Коли їх привезли на Донеччину вперше, автобус просто вивантажив їх і поїхав. Сказали – окопуйтеся. А це був буквально ліс і нічого навколо, командирів немає, завдань немає, зв’язку немає. Сашко дуже обурювався, бо немає ані зв’язку, ані жодної координації. Тоді він взяв на себе керування, і хлопці приєдналися до іншої позиції. Санькові дали позивний Воля, тому що він один з небагатьох, хто повстав проти безідейного наказу, – згадує молодший брат Олег.

Олександр стояв на 2-й лінії оборони, але попросився на “нуль”. Там були його побратими. Потім перевівся в штурмовики.

– Я з ним по відео спілкувався останнім часом і в очах бачив смуток. Він розумів, що хлопці гинуть і гинуть…, – розповідає Олег.

В одному з боїв у Донецькій області у вересні 2022-го Сашко і загинув. Для побратимів він був опорою.

– Казав, що там пекло, але ми сильні і ми мусимо. Мав хороших побратимів. Казав, що хлопці готові один за одного життя віддати. Вони часто телефонують. Приїздили до Саші на рік. Дуже плакали за ним. І просили вибачення, що не вберегли, – розповідає Алла.

– Побратими його казали, що хоч би якою була ситуація, Сашко був активним, готовим всім допомогти, борщу наварити, картоплі насмажити і всіх збадьорити. Він же Воля. У будь-якій ситуації був оптимістом і всіх їх надихав, – каже брат Олег.

Олександр Поліщук

Фото надане родичами Олександра Поліщука

Сашко казав, що війна не скінчиться швидко, вона надовго. Із дружиною мріяли про те, що коли таки настане мир, просто будуть весь час разом. А ще хотів мати сина.

– Я була згодна на все, аби лиш був живий. Чекали його, щоб бути всією сімʼєю – це було єдине бажання. Більше ні про що і не мріяли, – каже дружина.

Востаннє, коли приїжджав додому, попросив приїхати і її з дітьми з-за кордону, наче щось відчував.

– Він ходив по хаті, по подвірʼю – як прощався. Очі сумні. На нас дивився як востаннє. Я його таким ще не бачила. Я його заспокоювала, казала, ти будеш живий, інакше не може бути. Та він відповів – звідти живими не повертаються, – каже Алла.

Зараз менша донька Настя пам’ятає тата по фото, а старша, Саша, дуже сумує і щодня згадує все, що робили разом.

Сашка всі запам’ятали дуже світлим, добрим, бо таким його знало все рідне місто. Брат відчував, що така несправедливо загублена душа має повернутися. І зовсім скоро дізнався, що в нього буде донька. Як це не дивно, дівчинка дуже схожа на дядька Сашка.

– Я хочу вірити в те, що Сашко переродився. Світлі душі приходять знову в цей світ і стають набагато сильнішими. Вони віддали свої життя не просто так, – каже Олег.

Для родини героя, який віддав життя за нас із вами, найменше, що ми можемо зробити, – підписати про присвоєння звання Героя України. На жаль, посмертно. Вона вже зібрала 17 906 підписів. Ще є 41 день, щоб зібрати необхідні 25 000 для її розгляду.

Теги за темою
Збройні сили України Офіс Президента
Джерело матеріала
loader
loader