Російське космічне агентство визнало, що з російського сегменту Міжнародної космічної станції (МКС) продовжується витік повітря. Водночас чиновники запевняють, що вона не несе жодної небезпеки для астронавтів, повідомляє The Guardian.
У «Роскосмосі» заявили про те, що за витоком регулярно стежать фахівці, а екіпаж «регулярно проводить роботи з виявлення та усунення можливих місць витоку».
Джоел Монтальбано, керівник проєкту станції в NASA, зазначив у середу, що витік у російському сегменті збільшився, але підкреслив, що він залишається невеликим і не становить загрози для безпеки екіпажу або роботи космічної лабораторії.
У «Роскосмосі» завили про те, що МКС старіє, тому екіпажу доводиться витрачати дедалі більше сил на її ремонт та обслуговування.
Вперше про витік у модулі «Звєзда» російські посадовці заявили у серпні 2020 року. У тому ж році космонавти заявили про виявлення місця витоку і постаралися його усунути. У листопаді 2021 року у російському сегменті виявили ще одне негерметичне місце. У «Роскосмосі» і NASA заявили, що витік не становить жодної небезпеки для екіпажу.
Але були й інші неприємності. Менш, ніж за рік, сталося три витоку рідини, що охолоджує, на російському сегменті МКС.
14 грудня 2022 року витік охолодної рідини зафіксували на «Союзі», який був пристикований до МКС.
Пізніше російські ЗМІ з посиланням на джерела повідомляли, що температура в «Союзі» піднялася до 50 градусів Цельсія. У "Роскомосі" це заперечували, оцінюючи температуру корабля в 30 градусів за Цельсієм.
Через цей витік "Роскосмос" переніс повернення на Землю екіпажу пошкодженого корабля, він повернувся додому не в березні, як планувалося, а у вересні.
11 лютого 2023 року витік зафіксували ще на одному російському кораблі, цього разу «Прогрєсі». Тоді "Роскосмос" пояснив її появу "зовнішнім впливом".
Останній витік був зафіксований на модулі «Наука» у жовтні 2023 року.